MİMAR ŞAHİN'E SALDIRI GİRİŞİMİ!

Gündem 19 Şubat 2018 17:00
Videoyu Aç MİMAR ŞAHİN'E SALDIRI GİRİŞİMİ!
A
a

KHK ile kamudaki görevinden ihraç edilen Alev Şahin, geçtiğimiz 13 Şubat'ta Kamu-Sen’in basın açıklaması sırasında okunan İstiklal Marşı'nda ayağa kalkmadığı gerekçesi eylem yaptığı Avni Akyol Parkı'nda dün bir grup vatandaşın tepkisi ile karşılaştı. Bir vatandaş Şahin'in eylem parkartlarını tekmeleyerek, “Afrin’deki Mehmetçiğimize destek oluyor musunuz?” diyerek feryat etti.

Yaklaşık 1 yıldır işini geri istediği gerekçesi ile Avni Akyol Parkı girişinde eylem yapan Alev Şahin'e İstiklal Marşı'nda ayağa kalkmadığı gerekçesi dün bir grup vatandaş tarafından Avni Akyol Parkı'ndaki eylemi sırasında tepki gösterildi.

Benim davam ‘vatan, millet, Sakarya’; İstiklal Marşı’na saygın olacak”
Bir vatandaşın Şahin’in yanına gelerek kendisine davasında destek verdiğini ancak İstiklal Marşı’nda ayağa kalkmamasına isyan eden bir vatandaş şu ifadeleri kullandı: “İstiklal Marşı okunduğu zaman, Türkiye Cumhuriyeti’nin vatan evladı ‘hazır ol’a geçer, ‘Korkma, Sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak’ diye bağırır. Bunu yapmanız gerekirdi. Ben sizi için imza da attım, sizi destekledim davanız için ama Afrin’de askerlerimiz şu an ölüyor. İstiklal Marşı dediğin zaman, ‘Korkma’ diyor, ‘Sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak’ diyor. Olduğun yerde oturmayacaksın, hazır ola geçeceksin hanımefendi. Ben sizin davanızda arkanızda durdum. Bu yüzden ben sizi kınıyorum. Sizin davanız haklı, benim davam, ‘İstiklal Marşı’, benim davam ‘vatan, millet, Sakarya’. İstiklal Marşı’na saygın olacak.” “Siz, Afrin’deki Mehmetçiğimize destek oluyor musunuz?” diye bağırarak Şahin’e yüklenen bir başka vatandaş ise, Şahin’in önündeki döviz ve taburelere tekme atarak hakaret etti. Araya polis ekiplerinin girmesi ile şahıs uzaklaştırıldı. “Vatanı sevmek, bu halkı sevmek benim üzerimden yapılacak bir şey değil” Şahin bu kez vatandaşların, dua edilirken bacak bacak üstüne attığı ve dini değerlere saygısı olmadığı, gerekçesi ile yüklenildi.

Ben bu halkın çıkarını korumak için bedel ödeyen bir insanım”
“Vatandaşların “İstiklal Marşı okunurken ayağa kalkacaksın” nidalarıyla inlettiği meydanda kendini anlatmaya çalışan Şahin, etrafına seslenerek şunları kaydetti: “Niçin yapıyorsunuz bunu? Ben bu halkın çıkarını korumak için bedel ödeyen bir insanım. Nasıl sizin değerlerinize saygısızlık yaparım? Ben bu halkı sevmeseydim beton firmalarının betondan çalıp dökmesine, müteahhitlerin sizin paralarınızın üzerine yatıp kaliteli imalatlar yapmamasına göz yumardım. Vatanı sevmek sadece bugün beni hedefe koyanların yaptığı gibi bir şey değildir. Vatanı gerçekten sevmek onun için bedel ödemektir. Ben işime, ekmeğime sahip çıktım. Sizin yarınlarınıza, beklide bugün beni protesto eden sizlerin çocuklarının oturacağı binaları korudum.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri