MİLLİ TEKNOLOJİLER DÜZCELİ GENÇLERİN ELİNDE YÜKSELECEK

Gündem 22 Mart 2021 15:44
Videoyu Aç MİLLİ TEKNOLOJİLER DÜZCELİ GENÇLERİN ELİNDE YÜKSELECEK
A
a

Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan ve milli teknolojilerin geliştirilmesini amaçlayan Teknofest’e, Düzce 194 proje ile başvuruda bulundu. Bu sayıyla Türkiye’de ilk 10 kent arasına girmeyi başararak büyük bir başarıya imza attı.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin millî teknolojilerini geliştirmeyi hedefleyen ilk ve tek festivaldir olan Teknofest’in bu yıl üçüncüsü düzenlenecek.
21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan ve tam adı Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Teknofest olan festivale Düzce’den rekor katılım gerçekleşti.
194 PROJE İLE İLK 10’DA YER ALDIK
Yeni tip koronavirüs salgını döneminde birçok sıkıntı ile mücadele eden öğretmen ve öğrenciler, büyük bir özveri göstererek festivale hazırlandı. Düzce’den toplamda 194 proje ile Teknofest'e katılma başvurusu yapıldı. Buna göre Düzce, öğrenci sayısı ve başvuru oranına göre Türkiye genelinde ilk 10'a girdi.
DÜZCE MEM’DEN TEŞEKKÜR
Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada projeleriyle katkı sunan öğrenci ve öğretmenlere gösterdikleri gayret nedeniyle teşekkür edildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri