MİLLETVEKİLİ ÇAKIR’DAN DİKKAT ÇEKEN SEÇİM AÇIKLAMASI

Gündem 27 Eylül 2018 16:55
Videoyu Aç MİLLETVEKİLİ ÇAKIR’DAN DİKKAT ÇEKEN SEÇİM AÇIKLAMASI
A
a

AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır, belediye başkanlığı için aday adayı olmayı düşünenlerin AK Parti’nin Düzce’deki oyunu 1 puan bile düşürmeyecek özelliğe sahip kişiler olması gerektiğini vurgulayarak, “Düzce’de siyasi kimlik taşıyan, siyasi etik taşıyan hiç kimseye ben “Hayır” demem.” dedi ve ekledi: “Düzce için gayret sarf eden, coşkuyu ve heyecanı en yüksek noktaya taşıyanı aday olarak göstermek gerekiyor.”

AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır, Türkseven Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Türkseven’i ziyaret ederek, Öncü Medya Grubu’nu şirket bünyelerine katmalarından ötürü hayırlı olsun dileklerini iletti.

Öncü TV’nin çok ciddi oranda izleneceğine inancım sonsuzdur”

Türkseven ailesiyle geçmişten gelen dostluklarının olduğunu belirterek sözlerine başlayan Düzce Milletvekili Fahri Çakır, 24 yıldır medya sektöründeki çalışmalarından ötürü Önder Tonyalı’ya teşekkür etti. Çakır, Türkseven ailesinin Öncü TV’yi almasının kendilerini ayrıca sevindiren bir gelişme olduğunun altını çizerek, “Bu nedenle Türkseven ailesine bu alışverişin hayırlı olması temennisinde bulunuyorum. Umut ediyorum ki bu çıta daha da ileriye taşınacaktır. Medya denilen şey gerçekten ciddi bir kuvvet, ciddi bir güç konumundadır. Yerelde de böyle, genelde de böyledir. Öncü TV’nin çok ciddi oranda izleneceğine, takip edileceğine inancım sonsuzdur.” dedi.

Hiç kimseye ‘Sen şunu yap, sen bunu yap’ şeklinde bir cümle kurmaz”

Milletvekili Çakır, yerel seçimlere yönelik de önemli açıklamalarda bulundu. Gerek AK Parti’nin gerekse de Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın genel ve yerel seçimlerde hiç kimseye ‘Sen şunu yap, sen bunu yap’ şeklinde bir cümle kurmasının mümkün olmadığını söyleyen Çakır, açıklamalarının devamında şöyle konuştu:

Siyasilerin tercihinde Düzce aynası vardır

“Böyle bir usul yoktur. Bunlar, herkesin kendi duyguları içinde tasavvur ettiği, söylediği sözlerden ibarettir. Asla bu söylemlerin çıkış kaynağı AK Parti yetkilileri ya da cumhurbaşkanı olmaz, olamaz. Siyasilerin tercihinde Düzce aynası, Düzce örneği vardır. Düzce küçük ölçekli bir il ama ülkenin demografik özelliklerini yansıtan bir il örneğidir. Bu seçimde de bunun doğruladık, gördük ve şahit olduk. Türkiye’de seçim oranlarının, ölçülerinin en fazla örnek alındığı il Düzce’dir.”

Çıkan adayların Düzce’nin oyunu asla ve asla bir puan bile düşürmemesi lazım”

Çakır şöyle devam etti: “Düzce Belediye Başkanı kim olacak, il başkanı kim olacak, ilçe başkanları kim olacak diye söyleniyor. Biz, bu konuda çok şey yapıyoruz ama az açıklama yapıyoruz. Düzce için gayret sarf eden, coşkuyu ve heyecanı en yüksek noktaya taşıyanı aday olarak göstermek gerekiyor. Yeni kişilere görev verilecekse onların mutlaka toplumda yer almış olması gerekiyor. Dolayısıyla çıkan adayların Düzce’nin oyunu asla ve asla bir puan bile düşürmemesi lazım. Düzce’de siyasi kimlik taşıyan, siyasi etik taşıyan hiç kimseye ben “Hayır” demem. Benim siyasi ahlakım ayrıca teşkilatın da bir gereğidir.”

Elindeki makineyle insanlar gündem oluşturma derdinde”

Hakkında yapılan ‘Hiçbir şey yapmıyor’ eleştirileri hakkında ise Çakır, “İnanın çok şey yapıp hiçbir şey söylemeyen bir insanım. Ayrıca ben sosyal medya kullanıcısı değilim ve sosyal medya kullanımına da farklı bakan birisiyim. Farklı derken elindeki makineyle insanlar gündem oluşturma derdinde olduğu için ben bunu doğru bulmuyorum. Dokunarak, göz göze gelerek, insanlarla bir araya gelerek iş yapma derdindeyim. 5-6 tane bakanla Düzce ile ilgili gittik, görüştük. Özellikle Düzce’nin acil çözülmesi gereken meselelerini ele aldık. Bunların hiçbirini yalnız yapmadım. Belediye başkanımız yanımda oldu, diğer milletvekilimiz yanımızda oldu, il başkanımız yanımda oldu. Netice almadan o sorunları yansıtmayı doğru bulmuyorum. Neticeyi alırız, halka sunarız, halk da bundan haberdar olur.” dedi.

Düzce’nin işini kim yapıyorsa benim adamımdır”

Düzce’deki bürokrat atamalarına müdahil olup olmadığı konusuna da açıklık getiren Milletvekili Fahri Çakır, “Bürokrat atamalarında onu al, şunu götür mantığında hareket edenlerden değilim, doğru da bulmuyorum. Ben milletvekili olarak geldim. Bürokrat, 20-25 yıldır bürokrattır. Düzce’nin işini kim yapıyorsa benim adamımdır. Ben bürokrat tayiniyle uğraşan siyasetçiyi doğru bulmuyorum. Bürokrat atamak için siyasetçinin gayret sarf etmesini hiç doğru bulmuyorum. İşini yapan benim adamım ama işini yapmayan bürokratla benim işim olmaz.” şeklinde konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri