MİADI DOLAN ALTYAPI PATLAK VERDİ

Gündem 3 Aralık 2017 11:11
Videoyu Aç MİADI DOLAN ALTYAPI PATLAK VERDİ
A
a

Kentsel Dönüşüm Çalışmalarının başlamasının dört gözle beklendiği Eski Sanayi Çarşısında artık altyapı sorunları da alarm verir düzeye ulaştı. Kültür Mahallesi Stadyum Sokak'ta bulunan bir evin lağım suyunun dışarı akması sanayi esnafını isyan ettirdi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından başlatılan ve aralarında Düzce’nin de bulunduğu 10 pilot ilde merkezde kalan sanayi sitelerinin şehir dışına taşınmasını hedefleyen kentsel dönüşüm projesine yönelik hala tek kazmanın vurulmadığı Eski Sanayi Çarşısına ilişkin geçtiğimiz günlerde Düzce Valisi Zülkif Dağlı'dan gelen "çalışmaları hızlandırın" talimatı umut ışığı olurken, bölge esnafı miadı dolan altyapıyla cebelleşiyor.

Sanayi esnafı bir evden dışarıya sızan kanalizasyon sonucu dayanılmaz boyuta ulaşan kötü koku ve pis sudan rahatsız olurken, yetkililerin ise duruma duyarsız kalmasından şikayet etti. Çareyi Öncü Haber mikrofonlarına konuşmakta bulan sanayi esnafı yetkilileri göreve davet etti.

Esnaflar olarak mağduruz”

Belediye ekiplerini defalarca aradığını söyleyen esnaf Sezai Kambur şöyle konuştu:

Perşembe gününden itibaren en az 4-5 defa müracaat ettim. Gerekli mercilerle söyledim. Gelip burada işlem yapmadılar. Sadece az ileride kanalizasyon kuyusu var onu hortumla temizlemek suretiyle, sorunu çözdük gibi geliyorlar gidiyorlar. Ama ben burada çok kötü bir vaziyette mağdurum. Benim gibi diğer esnaf arkadaşlarda aynı şekilde mağdur. Önümde gördüğünüz gibi lağım suyu var.”

Kötü koku oluyor”

3 gündür taşan kanalizasyon sebebiyle, müşterilerin pis suya basarak işyerine girmek zorunda kaldığını söyleyen Sezai Kambur, şöyle devam etti:

Kambur, “3 gündür bu lağım suyunun üzerinden gelen müşteriler geçemiyor. Geçen kişi de buradaki lağım suyuna basıp benim dükkanıma giriyor. Yetkililere sesleniyorum. Bu işe bir çözüm bulsunlar. Valiliğe dilekçe de verdim. Koku oluyor çok pis. Oradaki pisliklerin kokusu, suyu, oradaki maddeler burada yüzüyordu. Biraz daha yüksekti buranın suyu” diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri