MHP’Lİ ÜYELER SALONU TERKETTİ

Gündem 7 Temmuz 2017 10:07
Videoyu Aç MHP’Lİ ÜYELER SALONU TERKETTİ
A
a

Düzce Belediye Meclisinde oy çokluğuyla alınan kararla toplu taşıma ile su ücretlerine zam geldi. Gelen zamlar üzerine MHP’li Belediye Meclis Üyeleri salonu terk ederek tepkisini gösterdi.

Düzce Belediye Meclisi Temmuz Ayı 2. Birleşimi bu akşam Meclis Başkanvekili Salih Keskinli başkanlığında gerçekleşti.

Toplu taşımaya zam

Meclisin Temmuz Ayı 1.Birleşiminde gündeme gelen toplu taşıma tarifesinde değişiklik yapılması talebi görüşüldü. Komisyon tarafından yapılan çalışmaya göre tam biletin 2,5 TL, indirimli biletin 1,75 TL, tek kullanımlık biletin ise 3 TL olması teklifi meclise sunuldu.

Konu hakkında söz alan MHP’li Belediye Meclis Üyesi Ercan Katırcıoğlu, “Belediye şoförlerinin bu işten kar-kazancı yok gibi görünüyor. Ama burada asıl önemli olan konu sosyal belediyecilik konusu. Zarar etmek pahasına kalemler oluşturulmalı. Tabloya baktığımızda Düzce Belediyesi’nin aldığı meblağda tezatlık var. Kar güdülmemeli. Oranlar indirilmeli. Vatandaş mağdur edilmemeli. Biz artışa ‘hayır’ diyoruz.” İfadelerinde bulundu.

MHP Grup Başkanvekili Taner Çakır ise toplu taşımaya zam yapılmadan önce ikinci bir alternatifin değerlendirilmesi gerektiğini ifade ederek, “Herkes toplu taşıma kullanıyor. Fiyatların makul bir orana çekilmesi için değerlendirilme yapıldı mı?” dedi.

MHP’li Belediye Meclis üyeleri konuya itiraz etse de tam biletin 2,5 TL, indirimli biletin 1.75 TL, tek kullanımlık biletin ise 3 TL olması oy çokluğuyla kabul edildi.

Kent Müzesi için 13 milyon TL

Kent müzesi için 13 milyonluk kredi talebi ise MHP’li Meclis üyeleri tarafından tepkiyle karşılandı.

Konuralp Müzesi’nin ziyaretçi oranının çok düşük olduğunu ve bir müzenin daha Düzce’ye gerek olmadığını kaydeden Katırcıoğlu, “13 milyon kredinin harcanması gereken daha acil yerleri var. Düzce’nin bir katlı otoparkı yokken, böylesine bir trafik kepazeliği varken bu paranın buraya verilmemesini talep ediyorum” dedi.

MHP’li Meclis üyelerinin ikinci talebi de reddedildi.

Su ücretlerine yüzde 20’nin üzerinde zam geldi

Su tüketim ücretleri, atık su ücreti ve diğer su hizmetleri tarifesinde değişiklik yapılması geçtiğimiz meclis toplantısında plan ve bütçe komisyonuna havale edilerek çalışma yapılması istenmişti. Komisyondan gelen çalışma raporuna göre, 20 metreküpü 63,24 TL olan suyun ücreti yüzde 20’nin üzerinde bir zam oranıyla 76,47 TL olarak belirlendi.

Konu üzerine MHP’li Meclis Üyesi Ercan Katırcıoğlu, İstanbul’a suyu bedavaya veren biziz ama bedelini ödeyen de biziz. Düzce Belediyesi gelir elde edecek diye bunu yapmasına gerek yok. Nerede sosyal belediyecilik?” ifadesinde bulundu.

MHP’li Meclis Üyeleri bu zam oranına da itiraz etti ancak mecliste sayıca üstünlük sağlayamadıklarından bu konunun da mecliste oy çokluğuyla geçmesi üzerine tepki göstererek salonu terk etti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri