MHP’Lİ MECLİS ÜYELERİ TEPKİLİ

Gündem 28 Kasım 2017 11:59
Videoyu Aç MHP’Lİ MECLİS ÜYELERİ TEPKİLİ
A
a

Dün akşam tek gündem maddesi ile olağanüstü toplanan Düzce Belediye Meclisi’nde yaklaşık 9 milyon liralık teminat mektubu karşılığında kamu veya özel bankalardan kredi talebi MHP’li Meclis üyelerince reddedildi. Belediyenin gelirlerinin artırılması gerektiğini savunan MHP’li Meclis Üyesi Eyüp Topçu, “Bir buçuk senemiz kalmış hala kredi kullanıyoruz. Bir sonraki belediye başkanına da bir sürü borç bırakıyoruz” dedi. MHP’li başka bir meclis üyesi olan Ayhan Cicu ise, Belediye Başkanı Dursun Ay’ın, “Kararları, bakanımız, il teşkilat başkanımız ve milletvekillerimiz ile birlikte alacağız” açıklamasının üzerine, “Bizim MHP Grubu olarak hiçbir zaman fikrimiz alınmadı. Buradaki meclis karar alamıyor mu?” diye sitemde bulundu.

Düzce Belediyesi Olağanüstü Meclis Toplantısı bu akşam saat 18:00’da Belediye Başkanı Dursun Ay başkanlığında yapıldı. Tek gündem maddeli olarak toplanan mecliste, teminat mektubu karşılığında kamu veya özel bankalardan kredi talebi görüşüldü. Kredi talebi MHP’li Meclis üyelerince reddedildi.

Bir sonraki belediyeye borç bırakmayalım, gelirimizi artıralım”
Başkan Ay’a belediyenin borcunu soran Eyüp Topçu şöyle konuştu:
Biz 3 buçuk senedir kredi kullanıyoruz. Belediyeni geliri ne gideri ne? Bizim bir buçuk senemiz kalmış hala kredi kullanıyoruz. Bir sonraki belediye başkanına da bir sürü borç bırakıyoruz. Belediyenin gelirlerini artırıp krediye ihtiyaç duymayalım. Birim müdürlerinden gelirleri artırıcı taleplerde bulunun.”

3-4 ay sonra ekonomik dengelerini yerine oturtmuş olacağız”
Belediyenin gelir ve giderlerini masaya yatırdıklarını kaydeden Başkan Ay, “Tasarrufa yönelik çalışmalar yapıyoruz. Bir 3-4 ay sonra ekonomik dengelerini yerine oturtmuş olacağız. Çalışmalar için kredi talep ediyoruz ama bundan sonra sistem kendi kendine işleyecek.”Bizden önce Camikebir’de 32 daire için ihaleye çıkılmıştı. Orada hiçbir daire satamadık. Oradan 10 milyon para gelecekti. Onların satışı uzun süreceği için ve mağduriyet yaşanmaması için kredi talebinde bulunuyoruz.” dedi.

Bizim MHP Grubu olarak hiçbir fikrimiz alınmadı
MHP’li Meclis Üyesi Ayhan Cicu, MHP Grubu olarak fikirlerinin alınmadığın ı belirterek şöyle konuştu:“Bugün yaptığınız açıklama bizi çok üzdü. Bundan sonraki kararları, bakanımız, teşkilat başkanı ve milletvekilleri ile alacağınızı söylediniz. Buradaki meclis karar alamıyor mu? Bu beni son derece üzmüştür. Para lazım olunca yetkiyi biz vereceğiz, para alınırken bir karar alamayacak mıyız başkanım? Bugüne kadar bizim MHP Grubu olarak hiçbir fikrimiz alınmadı. İstanbul Caddesi kapandı, bize sorulmadı, başka konular oldu, fikrimiz alınmadı.”Öte yandan plan bütçe komisyonunca görüşülmeden meclise gelen 8 milyon 900 bin TL’lik teminat mektubu karşılığında kamu veya özel bankalardan kredi talebi, meclisçe görüşülmesinin ardından oy çokluğuyla kabul edildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri