MHP İL BAŞKANI CABOĞLU İDDİALI KONUŞTU:

Gündem 14 Eylül 2018 16:28
Videoyu Aç MHP İL BAŞKANI CABOĞLU İDDİALI KONUŞTU:
A
a

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, Düzce Belediye Başkanlığı için MHP’nin kapısını çalan şimdiden 17’ye yakın aday adayı olduğunu belirterek, “Zamanı geldiğinde bunları kamuoyuyla paylaşacağız.” dedi. Son seçimlerde halkın kendilerine yüklediği sorumluluğun farkında olduklarının altını çizen Caboğlu, “Bunun için çok eleyici, önceden denenmemiş bir şekilde bir kamuoyu yoklaması yaparak seçtiğimiz adayın başkan olduğunu da herkes görecek.” dedi. MHP Milletvekili Ümit Yılmaz ise MYK üyeleri ve milletvekilleri ile yapılacak toplantıda “yerel seçimde ittifak” konusunun ele alınacağını açıkladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili (MHP) Ümit Yılmaz ve MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından alım fiyatının açıklanmaması nedeniyle gündemden düşmeyen fındık ve 2019’un mart ayında yapılacak olan yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Üreticinin sıkıntılarını biliyoruz”
Fındık konusunda sürekli temasta olduklarını söyleyen MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, “Bir 1 hafta önce TMO müdürüne hem hayırlı olsun telefonu ettik hem de kendisiyle 15 dakikaya yakın konuştuk. Kendilerinin hazırlık yaptıklarını, dosyayı sayın bakanın önüne koyduklarını ifade ettiler bize. Biz de merakla bekliyoruz. Üreticinin sıkıntılarını biliyoruz. Küçük esnafın sıkıntılarını biliyoruz. Hepsini bildiğimiz için bizi de beklenti içine soktular. Çünkü bu konuyla alakalı TMO’nun olsun, Sayın Cumhurbaşkanın olsun açıklaması vardı.” dedi.

TMO, maalesef bizi hayal kırıklığına uğrattı”
Yapılan açıklamalar doğrultusunda fındık üreticilerinin bekleyişinin devam ettiğine işaret eden Milletvekili Yılmaz, şöyle konuştu: “Üreticinin mahsulünün tamamen alınacağı ve değerinde karşılık verileceği söylendi. Hala beklemedeyiz ama maalesef bekledikçe insanların da sabrı taşmaya başladı. Pazartesi günü de okullar açılıyor. Zaten Kurban Bayramı neticesinde insanlar bir kısmını sattı, işçi ücretleri için bir kısmını sattı, şimdi de okullar için bir kısmını satacak. Geriye bir tek yakıt almak için kalan kısım kalıyor. Onun haricinde ihtiyacı olan insanlar zaten satmış oluyor. Buda bizi üzüyor. Biran önce bunun açıklanmasını istedik. 15 Ağustos’ta açıklanmasını bekliyorduk ama en azından bayramdan sonra açıklanır diye umudumuz vardı. TMO, maalesef bizi hayal kırıklığına uğrattı. Aynı sıkıntıyı bizde yaşıyoruz.”

Toplantıda ittifakla alakalı görüşme yapılacak
Yaklaşan yerel seçimlere de değinen Yılmaz, “Siyasette seçim çalışması diye bir şey yoktur. Siyasetin içinde olan insanlar seçim bittiği günün ertesinde seçime o günden çalışmaya başlar. Her zaman çalışmalarımız devam ediyor. MYK üyeleriyle ve milletvekillerimizle bir toplantımız olacak. Orada ittifakla alakalı görüşme yapılacaktır.” ifadelerini kullandı.

Vekilimiz gereken açıklamayı yapacağını söyledi”
Fındık konusuna değinen MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu da şöyle konuştu:“Fındıkla ilgili zaten biz gittiğimiz çoğu esnaf ve köy ziyaretlerinde gerekli açıklamaları yapıyoruz. Seçim döneminde de vatandaşlardan fındıkla ilgili çok soru alıyorduk. Fındığa bu dönem çok fazla sahip çıkılmadığını düşünüyoruz. Biz Ordu Milletvekilimiz Cemal Enginyurt ile zaman zaman bu konuda istişareler yapıyoruz. Biz de biliyorsunuz ki bu konuyla ilgili Ordu’da miting yapıldı. Bizim vekilimizin bu konuyla ilgili bazı temasları var bu konuyla ilgili gerekli açıklamaları yapacaklardır. Önümüzdeki günlerde fındık fiyatının açıklanacağını biliyoruz. Fiyat konusunda da tahminlerimiz var ama vekilimiz gereken açıklamayı yapacağını söyledi.”

Seçtiğimiz adayın başkan olduğunu herkes görecek”

MHP’den Düzce Belediye Başkanlığı’na talip olan isimler konusunda ise Caboğlu, şu ifadelere yer verdi:“Aday adaylarımız zaman zaman bize gelip görüşmeler yapıyor. Zaman zaman biz gidip kendileriyle görüşüyoruz. Şu an benim görüştüklerimle birlikte bize intikal eden 17’ye yakın aday adaylarımız var. Zamanı geldiğinde bunları kamuoyuyla paylaşacağız. Son zamanlarda anket yapıldığı şeklinde spekülasyonlar dönüyor. Bu konuda ne bizim ne de genel merkezi herhangi bir çalışması yoktur. Bunların bizim diğer aday adaylarımızı itibarsızlaşmak için yapıldığını düşünüyorum. Bununla ilgili gereken araştırmaları yapıyoruz. Gerekirse bununla ilgili yasal süreci de başlatacağız. Bizim görüşmelerimiz sonucunda bu aydan sonra memur aday adaylarının istifası bekleniyor. Biz gerçekten Düzce’yi önemsiyoruz. Son seçimlerde halkın bize verdiği teveccühün bize vermiş olduğu yükü ve sorumluluğu biliyoruz. Bunun için çok eleyici, önceden denenmemiş bir şekilde bir kamuoyu yoklaması yaparak seçtiğimiz adayın başkan olduğunu da herkes görecek.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri