MHP’DE TOPLU TEPKİ İSTİFASI

Siyaset 9 Kasım 2020 17:42
Videoyu Aç MHP’DE TOPLU TEPKİ İSTİFASI
A
a

Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin’in MHP İl Kongresi’nde maruz kaldığı kovulma hadisesine sessiz kalmayan MHP’li belediye meclis üyeleri düzenledikleri basın toplantısında ‘Birol Başkan’ın yanındayız’ diyerek, partiden istifa ettiklerini açıkladı. Şahin’e karşı sergiledikleri seviyesiz tavır nedeniyle MHP Merkez İlçe Başkanı Murat Baki Yılmaz ve MHP’li Çetin Sarıahmet’i kınayan meclis üyeleri, Şahin’e yapılan ayıba, olay yerinde şiddetli tepki gösteren Kaynaşlı MHP İlçe Teşkilatı’na teşekkür etti.

Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin’in aldığı davet üzerine katıldığı MHP Düzce İl Başkanlığı Kongresi’nden kovulması skandalının yankıları devam ediyor. Bu yakışıksız duruma sessiz kalmayan Kaynaşlı Belediyesi’nin MHP’li 6 meclis üyesi dün düzenledikleri basın toplantısı ile toplu olarak MHP’den istifa ettiklerini duyurdu.
Bilindiği gibi MHP İl Başkanlığı Kongresi, siyasi bir partiye yakışmayan görüntülere sahne olmuştu. MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu’nun daveti üzerine Kaynaşlı ilçesini temsilen kongreye katılan Belediye Başkanı Birol Şahin’i MHP Merkez İlçe Başkanı Murat Baki Yılmaz ve MHP’li Çetin Sarıahmet, sert tavırlarla kongreden kovarak, bir skandalın altına imzalarını atmıştı.
Davet edilen bir misafiri kovarak, Türk toplumunun gelenek ve göreneklerine de aykırı hareket eden Yılmaz ve Sarıahmet’e tepkiler çığ gibi büyürken, Kaynaşlı MHP’de istifa depremi yaşandı.
Kaynaşlı Belediyesi Toplantı Salonu’nda kameraların karşısına geçen MHP Kaynaşlı Belediye Meclis Üyeleri Murat Canazlar, Fikret Uçar, Aytekin Sakallıoğlu, Alaattin Dilek, İbrahim Akif Demir ve Mehmet Dilek, şu açıklamayı yaptı:
“Belediye Başkanımız Birol Şahin'in yanındayız”
“Davet edildiği Milliyetçi Hareket Partisi Düzce il kongresine icabet eden Başkanımız Birol Şahin, partinin Merkez İlçe Başkanı Murat Baki Yılmaz ve partili Çetin Sarıahmet tarafından sert tavırlar sergilenerek toplantı salonundan kovulması, Kaynaşlı'nın ve Kaynaşlı siyasi iradesine hakaret niteliğindeki skandal hareket sonrası Kaynaşlı halkı ve Kaynaşlı belediyesi meclis üyeleri olarak Belediye Başkanımız Birol Şahin'in yanındayız.”
“Olay yerinde tepkilerini şiddetli şekilde gösteren Kaynaşlı MHP İlçe Teşkilatı’na teşekkür ederiz”
Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi: “Milliyetçi Hareket Partili bu iki şahsı şiddet ile kınıyoruz. Siyasi iradeye yakışmayan bu olay sonrası aldığımız ortak karar doğrultusunda Milliyetçi Hareket Partisi ilçe teşkilatından ve Milliyetçi Hareket Partisi Belediye meclis üyeliğinden istifa ediyoruz. Bu siyasi iradeye yakışmayan tepkiye karşılık almış olduğumuz kararda, Kaynaşlı MHP İlçe Başkanı Sayın Ömer Aydın ve tüm teşkilattaki arkadaşlarımıza bir tepki değildir. Bu kapsamda Kaynaşlı MHP İlçe Teşkilatı ile hiçbir sorunumuz yoktur. Ayrıca söz konusu il kongresinde yaşanan olayla da Belediye Başkanımız Sn. Birol Şahin’e yapılan ayıba, olay yerinde şiddetli tepkilerini gösteren Kaynaşlı MHP İlçe Teşkilatı’na teşekkür ederiz.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri