METİN'E BİR ÖNEMLİ GÖREV DAHA!

Gündem 10 Ağustos 2018 12:37
Videoyu Aç METİN'E BİR ÖNEMLİ GÖREV DAHA!
A
a

Cumhurbaşkanı başdanışmanlık ve bakan yardımcılıklarına yapılan atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre; Fatih Metin, Ticaret Bakan Yardımcılığı'na atandı. AK Parti 23. Dönem Bolu Milletvekili olan Metin, geçtiğimiz dönemlerde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Ekonomi Bakanlığı bakan yardımcılıkları görevinde bulunmuştu.

AK Parti Bolu eski Milletvekili Fatih Metin yine önemli bir göreve getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Metin'i Ticaret Bakan Yardımcılığı'na atadı.Uzun yıllardır AK Parti'nin çeşitli kademelerinde görev yapan Metin, bakanlıklarda önemli görevler aldı. Geçtiğimiz dönemlerde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Ekonomi Bakanlığı bakan yardımcılığı görevinde bulunan Metin'in asıl mesleği ise avukatlık...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarına göre, Fatih Metin artık Ticaret Bakan Yardımcılığı yapacak.

Fatih Metin kimdir?
14 Ekim 1973 tarihinde Bolu'da doğan Fatih Metin, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Serbest avukat olarak çalışan ve Boluspor Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunan Metin, 2015 yılında Türkiye Futbol Federasyonu Temsilciliği'ne seçildi.
2001-2003 yılları arasında AK Parti Bolu Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi,2003-2007 yılları arasında AK Parti Bolu İl Başkanı,2007-2011 yılları arasında AK Parti Bolu Milletvekilli (23. Dönem),2009-2011 yılları arasında TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi,2011-2015 yılları arasında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak görev yaptı.12 Eylül 2015 tarihinde yapılan AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi'nde AK Parti Merkez Karar Disiplin Kurulu Üyeliği'ne seçildi. 30 Aralık 2015 tarihinde Ekonomi Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atanan Metin, evli ve 4 çocuk babası.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri