MESLEK LİSELERİNE 5 MİLYONLUK GÜDÜMLÜ PROJE

Gündem 16 Ekim 2018 12:37
Videoyu Aç MESLEK LİSELERİNE 5 MİLYONLUK GÜDÜMLÜ PROJE
A
a

Meslek liseleri ve genel durumlarının değerlendirilmesine yönelik toplantı, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında gerçekleştirildi. Vali Dağlı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kalkınma ajansından, meslek liselerimize güzel projeler aldık. Güdümlü projemiz de 5 Milyon TL maliyet ile kabul edildi” dedi.

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında Düzce Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ve meslek liselerinin genel durumlarının ele alındığı toplantıya,  İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit başta olmak üzere Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Tuncay Şahin, Düzce Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkçı ve il genelinde eğitime devam eden meslek liselerinin müdürleri katılım sağladı.

Meslek liselerinin genel durumunu görüşmek ve izlenecek yol haritasını belirlemek üzere toplandıklarını belirten Vali Dağlı, açıklamasında şunları söyledi:
“Bu yılki genel durumumuzu ortaya koyacağız, ihtiyaçlarımıza bakacağız. Önümüzdeki dönem ile ilgili projeksiyonumuzu değerlendireceğiz. Meslek liseleri gerçekten önemlidir, memleket meselesidir. Hep birlikte bir şeyleri, çok hızlı bir şekilde yapmamız gerekiyor. Aksi takdirde ayak uydurmamız mümkün değil. Sanayide çalışacak adam bulmamız da pek mümkün olmayacak. Bu güzel gelişmeleri birlikte geliştirmek maksadı ile bir araya geldik. Kalkınma ajansından, meslek liselerimize güzel projeler aldık. Güdümlü projemiz de 5 Milyon TL maliyet ile kabul edildi. Oradan da hibemizi alacağız. Buradaki ticaret odamız, esnaf odamız, organize sanayi bölge müdürlüklerimizin tamamı ve bazı müteşebbislerimiz de buna ortak oldular. İnşallah güzel bir çalışma olacaktır.”
Eğitim konularının konuşulduğu toplantı, Vali Dağlı’nın konuşmasının ardından basına kapalı olarak devam etti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri