MERTOL:ESNAF MAĞDUR,VATANDAŞ PERİŞAN!

Gündem 24 Ağustos 2018 14:27
Videoyu Aç MERTOL:ESNAF MAĞDUR,VATANDAŞ PERİŞAN!
A
a

Kurban Bayramı nedeniyle Saadet Partisi Düzce İl Teşkilatı da bayramlaşma programı düzenledi. Programda konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, ülkenin ciddi manada ekonomik sıkıntılar yaşadığını belirterek, “Esnaf mağdur, vatandaş perişan ama yıllardır söylediğimiz şeyler bugün bir bir çıkıyor. Biz uyarmaktan, ikaz etmekten bıktık ama maalesef ki hepimiz aynı geminin içerisindeyiz.” dedi.

Saadet Partisi Düzce İl Başkanlığı’nda Kurban Bayramı bayramlaşma programı yapıldı. Programa il ve ilçelerden teşkilat üyeleri, yönetim kurulu üyeleri, bazı sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Dinimizin temellerini her geçen gün unutuyoruz”
Bayramlaşma programında açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Düzce İl Başkanı Birkan Mertol şu ifadelere yer verdi:“Dünyanın çoğu yerinde sadece kurbandan kurbana et gören kardeşlerimiz var. Türkiye’de bulunan bir çok kuruluş dünyanın çoğu yerinde kurban dağıtımı yaptılar. O bağışlara katkısı olan vatandaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyoruz. Bu bayramda da hükümet diğer bayramlarda olduğu gibi tatili 9 güne çıkardı. Büyükşehirlerde bulunan arkadaşlarımız tatil bölgelerine gitti ve çok yoğun bir trafik oldu. Bugün öğreniyoruz ki 90’a yakın ölümlü kaza var. 5-6 yüz de yaralı kardeşimiz var. Her Kurban Bayramı’nda olduğu gibi yine acemi kasaplar bir taraflarını kesti. Hastaneler ciddi manada mesai yapıyor. Maalesef bayramlar bayram olma özelliğini yitirmeye başladı. Kanallara bakıyorsunuz tatil beldelerindeki otellerde boşluk kalmadı. Algı oluşturmak için bir tarafta Muğla gösteriliyor, bir taraftan Antalya Gösteriliyor, bir taraftan İzmir gösteriliyor. Halbu ki bayramlar büyüklerin ellerinin öpüldüğü nadide günlerdir. Bu tabi ki bizleri üzüyor. Bu da neyi gösteriyor dinimizin temellerini her geçen gün unutuyoruz.”

Allah günü gelince sanmayın ki hesabını sormayacak”
Türkiye’de ciddi boyutta ekonomik kriz yaşandığını belirten Mertol, konuşmasına şöyle devam etti:“Ülkemiz sıkıntılı günlerden geçiyor. Ciddi manada ekonomik sıkıntılar yaşıyoruz. Esnaf mağdur, vatandaş perişan ama yıllardır söylediğimiz şeyler bugün bir bir çıkıyor. Biz uyarmaktan, ikaz etmekten bıktık ama maalesef ki hepimiz aynı geminin içerisindeyiz. Yıllarda yabancı parayla övündük, övündük, övündük. Yabancı sermayeyi betona, asfalta gömdük. Bugün bazı parti genel başkanlarının açıklamaları var. Yerel seçimler erkene alınması için “Batarız” deniliyor. Genel seçimler erkene alınınca neden böyle konuşulmuyordu? Tabii ki onlar hemen unutuldu. Biz ne yapıyoruz Amerikan mallarının özellikle tarımda kullanılan malların vergisini sıfıra indiriyoruz. Bir taraftan telefonlar kırılıyor, diğer taraftan Amerikan tarım ürünlerinin vergileri sıfırlanıyor. Allah günü gelince öncelikle Müslüman ülkelerin liderlerinden, sonra da Müslüman ülkelerin vatandaşlarından sanmayın ki hesabını sormayacak. Bayram sonrasında yapılacak yerel seçimler için hızlı bir çalışma içerisine gireceğiz.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri