MEMURUN TAMAMI YOK!”

Gündem 6 Haziran 2018 17:16
Videoyu Aç MEMURUN TAMAMI YOK!”
A
a

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ-Sen) Düzce Temsilciliği, tüm Türkiye’de yapılan eş zamanlı basın açıklamasında seçim sürecinde iktidar ve iktidara aday partilerin geleceğe dönük olarak açıkladığı vaatlerde 2 buçuk milyon memurun tamamını ilgilendiren ortak konularda bir tane olmadığını savunarak, hazırladıkları 10 maddelik talepleri sıraladı.

Eğitim çalışanlarının sorunlarını dile getirmek ve çözüm bulmak amacıyla Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ-Sen) tarafından 81 ilde basın açıklaması yapıldı. TEÇ-Sen Düzce İl Temsilciliği tarafından Avni Akyol Parkı’nda bulunan Zabıta Noktası’nda düzenlenen basın açıklamasında eğitim çalışanlarının ekonomik anlamda sorunlarının giderilmesine yönelik 10 maddelik taleplerini sıraladı.

Üvey evlat gibi görülmüş, kapsam dışında bırakılmıştır”
Sendika adına açıklamalarda bulunan TEÇ-Sen Düzce İl Sekreteri Yakup Deribaş yaşadıkları sıkıntıları dile getirerek, şöyle konuştu: “24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine 18 gün kaldı. Bu süreçte iktidar ve iktidara aday siyasi partiler ve cumhurbaşkanı adayları seçilmeleri halinde yerine getirecekleri taahhüt ve projelerini kamuoyuyla paylaşmaya başladılar. Eğitim çalışanları ve sendika olarak bu süreci yakinen izlediğimizde geleceğe dönük olarak açıklanan vaatlerde 2 buçuk milyon memurun tamamını ilgilendiren ortak konularda bir tane düzenleme veya iyileştirme olmadığı görülmektedir. Seçim sürecinin başladığı günden bugüne kadar, emekli 12 milyon vatandaşımız bayram ikramiyesi ile sevindirilmiş, 2 buçuk milyon memur buruk kalmıştır. Öğretmen, polis, hemşire ve din görevlisi 1 buçuk milyon kamu çalışanına 3 bin 600 ek gösterge verileceği müjdesinde bile, geriye kalan 1 milyon devlet memuru üvey evlat gibi görülmüş, kapsam dışında bırakılmıştır.”

Alay etmekten başka bir anlam taşımamaktadır”
10 maddelik taleplerini de sıralayan Deribaş, şunları kaydetti: “Eğitim çalışanları olarak biz, ülkemizin ekonomik ve sosyal yapısını ihtiva eden kurumların tümünün adil ve hesap verebilir bir yapıya kavuşmasını talep ediyoruz. Adalet eğer mülkün temeli ise bugünkü haliyle ve her türlü denetimden ve adaletten uzak sözlü sınav uygulamasının kamunun tümünden arındırılmasını istiyoruz. Eğitim öğretime hazırlık ödeneği 930 bin personele verilirken 75 bin kişiye hak görülmemektedir. Bu durum kurum içinde aynı amaca hizmet eden eğitim çalışanları arasında ayrımcılık hissi uyandırmaktadır. Eğer eğitim çalışanları külfete ortak ise ki ortaktır, nimete de ortak olmalıdır. 2018 Nisan ayı içerisinde 4/C’li personel 4/B’ye geçirildi. Bu işlemin ihtivasında yapılan düzenleme ile 4/C’yi ortadan kaldırdık, 4/B’li yaptık demek insanların aklıyla alay etmekten başka bir anlam taşımamaktadır.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri