MEMUR-SEN'DEN KINAMA!

Gündem 25 Şubat 2019 17:31
Videoyu Aç MEMUR-SEN'DEN KINAMA!
A
a

Memur-Sen Düzce Şube Başkanı Ömer Faruk Çelebi, Mısır'da 9 gencin idam edilmesine ilişkin yaptığı açıklamada, ‘Memur-Sen olarak Mısır'daki idamların durması için bütün onurlu kesimlerin insanlık ortak paydasında hal ve adaletten yana birleşmelerini ve güçlü bir itirazda bulunmalarını çağrımızı yeniliyoruz.’ dedi ve İslam İşbirliği Teşkilatı'na acilen toplanma çağrısı yaptı.

Memur-Sen Düzce Şubesi tarafından Mısır’da idam edilen 9 gençle ilgili basın toplantısı düzenlendi. Şube binasında konuşan Memur-Sen Düzce Şubesi Başkanı Ömer Faruk Çelebi, 9 gencin idam edilmesini kınadı ve Mısır'daki Sisi cuntasının idamlarına karşı İslam İşbirliği Teşkilatı'nın acilen toplanmasını istedi.

Mısır’da darbeci Sisi ve hükümetinin insan haklarını hiçe sayarak 2012’ten beri yüzlerce kişiyi idam cezasına çarptırdığı belirtilen basın açıklamasında Batı’ya da insanlık suçuna göz yumduğu için tepki gösterildi. Memur-Sen Düzce Şubesi Başkanı Ömer Faruk Çelebi, Mısır’da Sisi cuntasının katliamlarını durdurmak için tüm insanlığa çağrıda bulunarak, ‘Yargılanmasını talep ediyoruz.’ dedi.

Memur-Sen Düzce Şube Başkanı Ömer Faruk Çelebi yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Sisi giderek Firavunlaşmakta"

“Malum Mısır'daki idamlar gündemimiz 9 tane gencimiz idam edilerek şehit edildi. Firavunlaşan Sisi cuntasının idamlarını durdurmak için insanlık ayağa kalkmalıdır. Kim haksız yere bir cana kıyarsa bütün insanları öldürmüş gibi olur her kim bir canı kurtarırsa bütün insanları kurtarmış olur. Emperyalist dünyanın ve iş birlikçi bazı Arap ülkelerinin desteğini alan sisi dünyanın kör vicdanından ve ümmetin sessizliğinden güç alarak gittikçe daha da firavunlaşmaktadır.”

“Birleşmiş Milletler'in idamı durdurma çağrıları boşlukta yankılanıp sönüyor”

Bugün bütün İslam dünyasının benzer bir saldırı altında olduğunu belirten Çelebi, sözlerine şöyle devam etti: “Sisi cuntası arkasına aldığı emperyalist ülkelerin doğrudan insanların sessizliğin dolaylı bir şekilde her gün yeni idamlar gerçekleştiriyor yeni barbarlıklara imza atıyor. Birleşmiş Milletler'in idamı durdurma çağrıları boşlukta yankılanıp sönüyor. İdam edilenlerin ahları Arş-ı Ağlaya ulaşırken ailelerinin gözyaşları insanlığımızı boğuyor. Filistin’de her gün siviller masumlar katlediliyor dünya sessiz. Arakan'da idamlar, katliamlar, sürgünler, soykırım uygulanıyor dünya sessiz. Yemen'de masumlar katledilip halk açlığın soğuk ellerine katlediliyor dünya sessiz. Suriye'de her gün varil bombaları kimyasallarla işkence ve tecavüzle insanlık yok ediliyor dünya sessiz. İslam dünyasının neresine bakarsanız kan, savaş, katliam gözyaşı idam. Mısır'da yaşananlar bir kez daha göstermiştir ki dünyada saflar nettir.”

“Yargılanmasını talep ediyoruz”

Çelebi sözlerini sonlandırırken şunları söyledi: “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır sözünü şiar edinen bizler şu ilahi buyruğa ilan etmişiz. Zulüm edenleri meyletmeyin yoksa ateş size de dokunur. Sizin Allah'tan başka dostlarınız yoktur sonra yardımda göremezsiniz bu vesileyle Memur-Sen olarak Mısır'daki idamların durması için bütün onurlu kesimlerin insanlık ortak paydasında hal ve adaletten yana birleşmelerini ve güçlü bir itirazda bulunmalarını çağrımızı yeniliyoruz. İslam İşbirliği Teşkilatı'nı acil toplanma çağrısı yapıyoruz. Cuntacı Sisi ve destekçilerini kınıyor ve lanetliyoruz. Mısır'da idam edilen gençlerimizin şahadetleri ve sillesiyle kendilerine rahmet ailelerine ve bütün İslam ümmetine baş sağlığı diliyoruz.'

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri