MEHMETÇİK İLKOKULU DA KAVUŞTU

Gündem 30 Mart 2018 15:33
Videoyu Aç  MEHMETÇİK İLKOKULU DA KAVUŞTU
A
a

Düzce Üniversitesi Toplumsal Eşitlik ve Farkındalık Topluluğu’nun kütüphanesi olmayan okullara kütüphane kazandırmaya yönelik başlattığı proje kapsamında Beyaz Ay Derneği Düzce Şubesi ve Düzce’de bulunan okulların da katkıları ile Mehmetçik İlkokulu’na bir kütüphane kazandırıldı. Kütüphanenin açılışı dün törenle yapıldı.

Düzce Üniversitesi’nin çeşitli bölümlerinde eğitim gören öğrencilerinden oluşan ve başkanlığını görme engelli Düzce Üniversitesi Türk Müziği Bölümü öğrencisi Ahizer Özbek’in yaptığı Toplumsal Eşitlik ve Farkındalık Topluluğu Düzce’de kütüphanesi olmayan okullar için harekete geçti. Dün ilk olarak Beyaz Ay Derneği Düzce Şubesi’nin de desteği ile Gümüşpınar’da bulunan Mehmetçik İlkokulu’na kütüphane kazandırıldı. Kütüphanenin açılışına, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Elif Sezer Cebar, Beyaz Ay Derneği Düzce Şubesi Başkanı Nurullah Çelebi, Toplumsal Eşitlik ve Farkındalık Topluluğu Başkanı Ahizer Özbek ile topluluk üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Her gün bir şeyler üretiyorlar”
Açılışın ardından konuşan Beyaz Ay Derneği Düzce Şubesi Başkanı Nurullah Çelebi şu ifadelerde bulundu: “Üniversitede birçok kıymetli topluluk var ama bizim için en kıymetlisi Ahizer’in topluluğu. Bizi hiçbir zaman rahat bırakmıyorlar. Her gün bir şeyler üretiyorlar, bana söylüyorlar, ben de Düzce Belediyesi’ne söylüyorum. Dolayısıyla hep birlikte bir şeyler yapıyoruz. Milli Eğitim burada, üniversite burada Düzce Doğa Okulları burada, Özel Sağlık Meslek Lisesi burada. Ben herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Gurur duyuyoruz”
Düzce Üniversitesi Türk Müziği Bölümü öğrencisi aynı zamanda Toplumsal Eşitlik ve Farkındalık Topluluğu Üyesi Ahizer Özbek ise şöyle konuştu: “Düzce’de kütüphanesi bulunmayan bir okula kütüphane açma projesi başlattık. Mehmetçik İlkokulu’ndan da sıcak bir karşılama gördük. Beyaz Ay Derneği’nin katkıları ile de bu kütüphanenin açılışını yapmış bulunmaktayız. Bu projeyi hayata geçirmekten dolayı gurur duyuyorum.”

Tüm Doğa Okulları öğrencilerine destekleri için çok teşekkür ediyoruz”
Düzce Doğa Okulları Meclis Başkanı Zeynep Ersoy ise şunları kaydetti: “Okulumuz öğrencilerinden topladığımız kitapları buraya getirdik. Tüm Doğa Okulları öğrencilerine bize destek oldukları için çok teşekkür ediyoruz. Biz de burada olduğumuz için çok mutluyuz, iyi ki gelmişiz.” Yapılan konuşmaların ardından çeşitli okullardan gelen kitaplar yaş gruplarına göre yerleştirildi. Ardından kütüphanede ilk okumayı “Kabartma Alfabe ile Dede Korkut Hikayeleri” isimli kitaptan topluluğun başkanı Ahizer Özbek yaptı. Son olarak Özbek, Beyazay Derneği Düzce Şubesi Başkanı Nurullah Çelebi’ye katkılarından dolayı teşekkür ederek plaket takdiminde bulundu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri