MEHMETÇİK İÇİN KAN VERDİLER

Gündem 9 Şubat 2018 15:19
Videoyu Aç MEHMETÇİK İÇİN KAN VERDİLER
A
a

Kahraman Türk ordusu için Kızılay’ın başlattığı kan bağışı kampanyasına Kalıcı Konutlar’da bulunan Bilgi Ortaokulu da destek verdi. Kampanyaya ilişkin konuşan Okul Müdürü Ahmet Yalçın, ‘Bir Damla Bin Umut’ düşüncesiyle yola çıktıklarını söyledi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından sınır güvenliğimiz için Afrin’de başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’na katılan kahraman Türk askerlerimize yönelik Kızılay’ın başlattığı kan bağışı kampanyasına destekler çığ gibi büyümeye devam ediyor. Bu kapsamda bir destek de Kalıcı Konutlar Bölgesi’nde bulunan Bilgi Ortaokulu’ndan geldi. Okulun toplantı salonunda gerçekleştirilen etkinlikte, kan bağışı konusunda duyarlılık oluşturmak ve yetişme çağındaki öğrencilere de bu bilincin aşılanması hedeflendi. Okul idaresinin tam destek verdiği kan bağışı kampanyasına, okul idarecileri, öğretmenler ve veliler tarafından da yoğun ilgi gösterildi.

“’Bir Damla Bin Umut’ düşüncesiyle yola çıktık”
Herkesi kan bağışı yapmaya davet eden Okul Müdürü Ayhan Yalçın ise kampanyaya ilişkin şu ifadelerde bulundu: “Okul idaresi ve öğretmenlerimizin kararıyla ‘Bir Damla Bin Umut’ düşüncesiyle Afrin'de mücadele eden kahraman ordumuz için kan bağışı kampanyası düzenledik ve Kızılay’ı davet ettik. Gördüğünüz gibi öğretmenlerimiz ve velilerimiz kan bağışında bulundu. Bizler de önemli bir olayın organizasyonunu yaptığımızdan dolayı çok mutluyuz. Herkes kan versin, herkes hayat bulsun.” Kan bağışı yapan öğretmenler de kan vermenin önemli bir insani görev olduğunu söyledi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri