MECLİSTE BİLET TARTIŞMASI!

Gündem 8 Aralık 2017 14:19
Videoyu Aç MECLİSTE BİLET TARTIŞMASI!
A
a

Düzce Belediye Meclisi’nde “öğrenci bilet tarifesi” MHP’li Belediye Meclis Üyesi Ayhan Cicu ile Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Selahattin Sert arasında tartışma yaşanmasına neden oldu. Plan ve Bütçe Komisyonu’nun sadece Düzce Üniversitesi-Taşlık arasındaki mesafe için bilet ücretini 1.5 TL olarak belirlemesine karşı çıkan MHP’li Cicu’nun tüm mesafe için sabit fiyatın 1.5 lira olması gerektiğini savunması üzerine Komisyon Başkanı Sert, Cicu’yu provokasyon yapmakla suçladı.

Düzce Belediye Meclisi Aralık Ayı 2. Birleşimi 7 Aralık akşamı meclis toplantı salonunda Meclis Başkanı Salih Keskinli başkanlığında yapıldı. 36 gündem maddesinden oluşan toplantıda, belediyedeki 9 işçinin 12 ay daha sözleşmeli çalışma talebini inceleyen Plan ve Bütçe Komisyonu raporunu meclise sundu. Talep için olumlu görüş bildiren komisyonun raporu meclisten oy çokluğuyla geçti.Toplantının ilk birleşiminde plan ve bütçe komisyonuna ertelenen 2973 adet tahdit, 1868 adet hak sahibi, yaklaşık 1500 aktif S Plaka tahdit sayısı ve devir ücretleri komisyon tarafından incelenmek üzere ertelendi.

Üniversite-Taşlık arasına kısa hat
Geçtiğimiz 4 Aralık tarihinde yapılan meclis toplantısında Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen öğrenci bilet tarifesinde değişiklik yapılması yönündeki gündem maddesi de toplantıda karar bağlandı. Komisyon raporunda, Düzce Üniversitesi ile Taşlık arasına kısa hat konulması ve söz konusu kısa hat için bilet ücretinin 1.50 TL, diğer hatlardaki ücretlerin ise aynı kalması yönünde görüş bildirdi.

İmkanları zorladık”
Komisyon raporunun mecliste okunması sonrası söz alan MHP’li Belediye Meclis üyesi Ayhan Cicu, “Biz bunun için itiraz ettik ve hepsini kapsasın istedik. Bütün öğrencileri kapsaması için tekrar önerge veriyorum.” dedi. Cicu’ya cevap Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Selahattin Sert’ten geldi. Sert, “Gönül ister ki bütün öğrencilerimizi bedava taşıyalım. Ama imkanları zorladık. Daha çok o bölgede şikayet vardı ve onlara yardımcı olmak istedik.” dedi.

Konu millet menfaati olunca niye cimri davranıyorsunuz?”
Sert’in açıklamalarına tepki gösteren Cicu, şu sözlerle karşılık verdi: “Bütün imkanları kullandık diyorsunuz. Milletin menfaati olduğunda niye bu kadar cimri davranıyorsunuz? Belediye meclisinin görevi denetim yapmaktır. Biz burada hesap sormak için varız.” Sert, MHP’li Meclis Üyesi Ayhan Cicu’yu basın mensuplarının karşısında provokasyon yapmakla suçladı. İkili arasında yaşanan gerginliği, Meclis Başkanı Salih Keskinli yatıştırırken Plan ve Bütçe Komisyonu üyeleri öğrenci bilet ücretlerinin yeniden değerlendirileceğini belirtti.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri