MECLİS “TRAFİK EĞİTİM PARKURU" İÇİN KARAR ALDI

Gündem 2 Kasım 2020 14:28
Videoyu Aç MECLİS “TRAFİK EĞİTİM PARKURU" İÇİN KARAR ALDI
A
a

Düzce Belediyesi ve Düzce Valiliği iş birliğiyle Melen Su Park yanındaki 10 bin metrekarelik alanda yapımında son aşamaya gelinen "Trafik Eğitim Parkuru" için ihtiyaç olan 1 milyon 600 bin TL ödenek Özel İdare bütçesinden karşılanacak.

Düzce İl Genel Meclisi Kasım Ayı toplantıları, bugün yapılan ilk oturumla başladı. Toplantıda, Düzce’de eğitim gören öğrencilerin uygulamalı trafik eğitimi alması için eylül ayında yapımına başlanan Trafik Eğitim Pisti gündeme geldi.
Düzce Belediyesi ve Düzce Valiliği iş birliğiyle 10 bin metrekarelik alanda hayata geçirilecek olan "Trafik Eğitim Parkuru" için ihtiyaç duyulan 1 milyon 600 bin TL ödeneğin Düzce İl Özel İdaresi Plan Proje İnşaat Müdürlüğü bütçesinden alınarak, öğrencilerin kullanımına sunulacak Trafik Eğitim Pisti projesine aktarılması gündeme alındı. Gündem maddesi meclis üyelerinin oyları ile plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.
Toplantıda ayrıca, valilik makamı ve başkanlık makamından gelen teklifler görüşülerek, ilgili komisyonlara havale edildi.
Öte yandan Melen Su Park yanındaki 10 bin metrekarelik alanda yapımında sona yaklaşılan parkurun kasım ayı içinde hizmete girmesi planlanıyor. Özellikle çocukların trafikteki bilinçlerinin artırılması konusunda önem taşıyan proje ile öğrenciler okuldaki eğitimlerinin yanı sıra trafik kurallarını bu parkurda yaşayarak, görerek ve uygulayarak öğrenecek. Melen Su Park içindeki binanın derslik olarak tahsis edildiği, binada planlanan 7 adet odanın emniyet, itfaiye, AFAD, milli eğitim müdürlüğü, sağlık müdürlüğü, çevre ve şehircilikten gelecek eğitimcilerin kullanımı ve kafeterya için hazırlanacağı aktarıldı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri