MECLİS 'S PLAKA' SAHİPLERİNE YARADI

Gündem 9 Şubat 2018 09:54
Videoyu Aç MECLİS 'S PLAKA' SAHİPLERİNE YARADI
A
a

Düzce Belediye Meclisi’nin bu akşam gerçekleştirilen Şubat ayı 2.birleşimi en çok S plaka sahibi olanlara yaradı. Meclisin ocak ayı birleşiminde S Plaka Devir ücretlerinde ciddi bir indirime giden meclis bu kez Ulaştırma Müdürlüğü’nden gelen talep doğrultusunda komisyondan yüzde 40’ın üzerinde bir indirim ile geldi. Komisyon raporu ise mecliste oy çokluğu ile kabul edildi.

Düzce Belediye Meclisi’nin bu akşam gerçekleştirilen Şubat ayı 2.birleşimi en çok S plaka sahibi olanlara yaradı. Meclisin ocak ayı birleşiminde S Plaka Devir ücretlerinde ciddi bir indirime giden meclis bu kez Ulaştırma Müdürlüğü’nden gelen talep doğrultusunda komisyondan yüzde 40’ın üzerinde bir indirim ile geldi. Komisyon raporu ise mecliste oy çokluğu ile kabul edildi.Düzce Belediyesi Şubat Ayı 2.Birleşimi bu akşam Düzce Belediyesi Meclis Salonu’nda Mecli Başkanı Salih Keskinli başkanlığında toplandı. Mecliste 32 gündem maddesi görüşüldü.

Ücretler, Maliye Bakanlığınca belirlenenin yüzde 11 fazlası olacak
Meclisi ilk gündem maddesi Norm Kadro ve sözleşmeli personel ücretlerinin belirlenmesi oldu. Meclisin bir önceki birleşiminde plan bütçe komisyonuna havale edilen madde meclise, “Belediyede tam zamanlı kadro ile sözleşmeli çalıştırılacak olan bir psikolog, bir biyolog, 1 veteriner ve 1 kimyager ücretlerinin Maliye Bakanlığı Bütçe Kontrol Genel Müdürlüğü 2018 yılında yayınladığı ücret üzerinden yüzde 11 fazlasının uygulanması” şeklinde oy çokluğu ile kabul edildiği yönünde geldi. Komisyonda belirtilen yönde uygun görülen madde mecliste oy çokluğu ile kabul edildi.

Park ve Bahçelere 2 milyon 883 bin TL ödenek
Bir önceki meclis toplantısında plan ve bütçe komisyonuna havale edilen Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne yedek ödenekten para aktarılması talebi meclise geldi. Buna göre Fen İşleri’nin bütçesinden 2 milyon 883 bin TL’lik ödenek belediye bünyesinde yeni açılan Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne aktarıldı.

S Plaka gelir tarifesinde indirim kararı
Ocak ayı meclis toplantısında S Plaka devir ücretlerinde indirime gitme kararı alan Belediye Meclisi bu kez S Plaka gelir tarifesinde indirime gitti. Ulaştırma Müdürlüğü’nden gelen ve bir önceki meclis toplantısında komisyona havale edilen S Plaka gelir tarifesindeki vize ücreti ve güzergah izin belgesi ücretlerinin belirlenmesi talebi komisyondan, “Koltuk adedi 13+1 175 TL’den 100 TL’ye, koltuk adedi 17+1 olan 200 TL’den 125 TL’ye, koltuk adedi 18+ olan 250 TL’den 150 TL’ye düşürülmesi” şeklinde meclise geldi. Meclis üyeleri arasında oylanan komisyon kararı mecliste oy çokluğu ile kabul edildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri