MAZOTU 3 TL’YE İNDİRECEĞİZ

Siyaset 12 Haziran 2018 12:09
Videoyu Aç MAZOTU 3 TL’YE İNDİRECEĞİZ
A
a

CHP Düzce 1. Sıra Adayı Zafer Teber, Boğaziçi Beldesi ve Kabalak Köyü’ne gerçekleştirdiği ziyaretlerde yaptığı konuşmasında, iktidar olmaları halinde mazotu 3 TL’ye indirme sözü verdi.

24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimleri’ne kısa bir süre kala çalışmalarına ara vermeden devam eden CHP Düzce 1. Sıra Milletvekili Adayı Zafer Teber, 11 Haziran Pazartesi akşamı soluğu Boğaziçi Beldesi’nde aldı. Burada düzenlenen iftar programına katılan Teber, Teravih Namazı’na kadar bölgedeki kahvehanelerdeki vatandaşlardan destek istedi. Hemen hemen her gittiği köyde “Artık tamam.” diyen ve köy halkı ile istişarelerde bulunan Teber, Boğaziçi ve Kabalak Köyü’nde vatandaşlara, “Tek adam mı? Yoksa Demokrasi mi?” diye sordu. Geçimini özellikle şoförlük yaparak sağlayan köy halkı, Teber’in, “Demirel’in yaptığı köprüden 11 TL’ye geçiyorsunuz da, neden Tayyip Erdoğan’ın yaptığı köprüden tek sefer geçiş için 114 TL ödüyorsunuz?” sorusuna, “Ne 114 TL’si, git-gel 354 TL’ye geçiyoruz.” diyerek yanıt verdi. Bu haksız düzene dur diyeceklerini ifade eden Teber, köy halkından kendilerine destek istedi.

Fındığın marka değerini artıracağız”
Mazot fiyatlarının artmasından yakınan köy halkının Teber’e seçildiğinde neler yapacağını sorması üzerine yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Mazotu 3 TL’ye indireceğiz. Şu anda çiftçimiz mazotu normal fiyattan alıyor. Çiftçimiz mazotu yüksek fiyattan aldığında bu rakamlar tabii doğal olarak da ürüne yansıyor. Bu yansıma tüketiciye kadar geliyor. Bizim iktidarımızda fındık 15 TL olacak. Bizler fındığı hammadde olarak yurt dışına satıyoruz. Bu satış bize 7 dolara mal oluyor, fakat sattıktan sonra ise yurt dışına satılan bu fındık işlenmiş olarak 60 dolara bizim karşımıza geliyor. Neden biz de işlenmiş olarak satamıyoruz? Biz geldiğimizde bunu yapacağız. Marka yaparak fındığın marka değerini arttıracağız.”Teber, Kabalak Köyü’nde bulunan kahvehaneleri gezerken kendisine köy halkı da eşlik etti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri