MARKA’DAN GELECEĞE YATIRIM

Gündem 12 Haziran 2018 17:00
Videoyu Aç MARKA’DAN GELECEĞE YATIRIM
A
a

Düzce'nin de aralarında bulunduğu 5 ilden sorumlu olan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), hayata geçirdiği Girişimci Çocuk Atölyesi projesi ile çocukların girişimcilik potansiyellerini ortaya çıkarmayı hedefledi. Düzce'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen 10-12 yaş grubundaki öğrenciler, 5 gün boyunca aldıkları eğitim sonrası özgün proje fikirlerini sergiyle görücüye çıkardı.

MARKA’dan geleceğe önemli yatırım... Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, çocukların girişimcilik potansiyellerini ortaya çıkarmak, girişimci düşünceleri küçük yaşlarda oluşmasına katkı sağlamak, çocukları girişimcilik hakkında bilinçlendirebilmek ve girişimcilik eko sistemine katkı sağlamak amacı ile Türkiye'de ilklerden biri olan Girişimci Çocuk Atölyesi projesini hayata geçirdi.Bu kapsamda, İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından belirlenen 10-12 yaş grubundaki 132 öğrenciye farklı tarihlerde arasında 5 gün süren bir eğitim verildi. Öğrenciler Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerinde yer alan 43 farklı okuldan farklı sınıflardan seçildi.Eğitim programı kapsamında girişimciliğin prensipleri, başarılı bir girişimcide olması gereken özellikler, sürdürülebilir iş fikri geliştirme modelleri, finansal sistemin temel prensiplerine giriş ve pazarlama stratejileri gibi konular çocukların girişimci bir zeka geliştirmelerine yardımcı olmak ve uzun vaade de kariyer geliştirme planlarına katkı sağlamak amacıyla çocuklara aktarıldı.

Proje Fikirleri Sergisi AVM’lerde
Eğitim sonunda çocuklar tarafından oluşturulan girişimcilik projeleri illerde bulunan AVM’lerde sergilendi. Hem girişimcilik hakkında hem de çocukların özgün fikirleri ile oluşturdukları projeler hakkında Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Yalova halkı nezdinde farkındalık oluşturulması bekleniyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri