MAMURE KÖYÜ’NDE TÖRENLE AÇILDI ATIL BİNA ANASINIFINA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Gündem 7 Mart 2019 14:07
Videoyu Aç MAMURE KÖYÜ’NDE TÖRENLE AÇILDI ATIL BİNA ANASINIFINA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ
A
a

Mamure Köyü’nde bir süredir atıl durumda bulunan bina, yeniden düzenlenerek anasınıfına dönüştürüldü. Köy halkının talebi ve okul öncesi öğrenci sayısının artmasının etkili olduğu bu düzenleme için, üniversite öğrencileri de yardımda bulundu.

Merkeze bağlı Mamure Köyü’nde bulunan ve atıl durumda olan ilkokul binası, köy halkının talebi ve okul öncesi öğrenci sayısının artması nedeniyle, anaokulu olarak düzenlenmesinin ardından, açılış töreni yapıldı.
Gerçekleştirilen törene Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, eğitimciler, okul öncesi öğrencileri ve velileri katılım sağladı.
İl Özel İdaresi tarafından yapılan bakım ve onarım çalışmaları sonrasında kullanılabilir hale getirilen bina, Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği öğrencileri tarafından sağlanan 3 bin TL maddi destek ile de donatıldı.

 “Çocuklarımız için her şeye değer”
Gerçekleştirilen açılıştan duyduğu memnuniyeti dile getiren Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Buraya küçük, mütevazi ve güzel bir anaokulu kazandırdık. Burada, üniversitemizin Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nde okuyan öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin büyük desteği oldu. Biz de buranın inşaatıyla ilgili katkıda bulunduk. Ancak asıl ivme üniversitedeki Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nden geldi. Onların güdüsü ve itmesiyle böyle bir çalışma yapılmış oldu. Biz de hocalarımız ve öğrencilerimizle birlikte açılışımızı yapıyoruz. Çocuklarımız için her şeye değer. Bunlar az bile. İnşallah daha iyilerini de yapacağız. Cıvıl cıvıllar, mutlu olduklarını her durumda görebiliyoruz. İnşallah diğer köy ve okullarımıza da bu okulları kazandıracağız.“
Öte yandan Mamure Köyü Anasınıfı, 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılının 2. döneminde 13 öğrencisi ve 1 öğretmeni ile eğitim vermeye başlamıştı.
 
1000
icon
Nurullah Alphan İnan 8 Mart 2019 20:23

Emeği geçen herkese,çok teşekkürler.Allah razı olsun.

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri