MALİ DESTEK DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Gündem 12 Nisan 2019 14:41
Videoyu Aç MALİ DESTEK DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
A
a

‘İmalat Sanayine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı’ çerçevesinde Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından projeleri kabul gören 6 mesleki ve teknik okul müdürlerinin de katılımıyla Vali Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlığında bir toplantı yapıldı. Toplantıda yaklaşık 2 milyon 700 lira tutarındaki mali destek programının uygulama aşamaları konuşuldu.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA)  tarafından, 2018  yılı proje teklif çağrıları kapsamında “Doğu Marmara Bölgesi”nde imalat sanayiinin ihtiyaç duyduğu alanlarda mesleki eğitimin geliştirilmesi yoluyla bilginin rekabet gücünü artırmayı hedefleyen “İmalat Sanayiine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı” çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün rehberliği ile başvuruda bulunan 6 mesleki ve teknik okulun ( Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Cumayeri Çok Programlı Anadolu Lisesi, Gölyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) müdürlerinin katılımları ile bir toplantı yapıldı.

Bilindiği gibi söz konusu okulların başvuruları MARKA tarafından onaylanmış ve her okula yaklaşık 2 milyon 700 bin lira tutarında mali destek uygulamaya konulmuştu. Projenin pratiğe dökülmesi ile ilgili olarak Vali Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya İl Milli Müdürü Murat Yiğit, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turan Şahin, MARKA Temsilcileri ile Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Müdürleri katıldı.

Mevcut projelerin uygulanması ile ilgili son durumun değerlendirildiği toplantıda yeni başvuru dönemi başlayan 2019 yılı Mali Destek Programı´na yapılacak başvurularla ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri