MAL VARLIĞINA EL KONULSUN!

Gündem 4 Nisan 2018 17:02
Videoyu Aç MAL VARLIĞINA EL KONULSUN!
A
a

Düzce Belediyesi 2017 Yılı Denetim Komisyonu Raporu’nu “Malumun ilanı” olarak yorumlayan Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, 15 milyon liralık garaj parasının buhar olduğunu ve Düzce’nin ihtiyacı olmayan yatırımların gırtlağa kadar borca girilerek yapıldığını savundu. Ayrıca devletin ve milletin parasını hortumlayanların mal varlığına el konularak, devlete ait paraların geri alınması çağrısı yaptı.

Olay malumun ilanıdır”
Söz konusu rapora ilişkin dün parti binasında bir basın toplantısı düzenleyen Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez, hem eleştirilerini hem de parti olarak önerilerini sıraladı. Sözlerine, “Belediye Meclis Denetim Komisyonu’nun hazırladığı raporda, aslında herkesin bildiği fakat rakamlara dökemediği gerçeklerin bir kısmı tespit edilmiştir. Olay malumun ilanıdır.” ifadeleri ile başlayan Sönmez, açıklamalarına şöyle devam etti:

Otopark paraları: Garaj parası buhar oldu
"Belediye bugüne kadar yaptığı günü kurtarma ve hesap vermeme rahatlığı ile müteahhitlerin kapalı garaj yapma zorunluluğunu hile ile ranta çevirmiştir. Kapalı garaj için kullanılması gereken paralar ise yasalara aykırı olarak harcanmıştır. Bunun sonucu şimdi yaşanan trafik sorunlarının daha fazlası önümüzdeki yıllarda yaşanacaktır. 15 milyon lira garaj parası buhar olmuştur.

Reklam paraları: Milletin paralarıyla kendi resminizi sağa-sola astıracağınıza…
Belediye neyin reklamını yapıyor? Milletin paralarıyla kendi resminizi sağa-sola astıracağınıza, belediyenin harcamalarını, gelir giderini asın. Halk paralarının nerelere harcandığını görsün.

Yapılan yatırımlar: Gırtlağa kadar borca girilerek niçin yapılıyor?
Kalıcı Konutlar’da park alanına yapılan 1.5 milyon liralık tribün, 320 bin liraya su perdesi, daire fiyatına tuvalet, saat kuleleri, nostalji tramvayı, Melen Su Projesi, usulsüzlükler saymakla bitmeyecek durumda. Düzce’nin ihtiyacı, öncelikleri olmayan yatırımlar gırtlağa kadar borca girilerek niçin yapılıyor? Bunun tek izahı, zaten uçuk rakamlardan da anlaşılacağı gibi hortumlama işleridir.Belediye Meclis Denetim Komisyonu’nu bu çalışmasından dolayı kutluyoruz.”

Belediye gelir-gider ve harcamaları herkesin ulaşabileceği biçimde açık olmalı”
Bundan sonra yapılması gerekenlere yönelik parti olarak önerilerini sıralayan Sönmez, şöyle konuştu: “Şimdi olmazsa gelecekte, geriye dönük olarak adil bir denetimle, devletin ve milletin parasını çarçur edenlerin, hortumlayanların mal varlığına el konularak; belediye ve devlete ait paralar geri alınmalı. Belediye gelir-gider ve harcamaları herkesin ulaşabileceği biçimde açık olmalı. Belediye önünde ilan panosuyla halkın denetimine sunulmalı. Belediye bütün işlerini kendi personeli ile yapmalı, hortumculuğun zemini olan ihale sistemine son verilmeli. Yine hortumlama aracı olan belediye şirketleri kapatılmalı. Yapılacak her her yatırım halka sorularak, Düzce halkının önceliklerine göre belirlenmeli.”

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri