MAHALLEMİZİ GÜZELLEŞTİRECEĞİZ

Gündem 21 Aralık 2018 13:20
Videoyu Aç MAHALLEMİZİ GÜZELLEŞTİRECEĞİZ
A
a

Düzce'de mahallesini kadın eliyle güzelleştirmek için yola çıkan muhtar adayı kuaför Figen Esen, aza adaylarının tamamını da kadınlar arasından belirledi.

Düzce Kalıcı Konutlar Güzelbahçe Mahallesi'nde kuaförlük ve terzilik yapan Figen Esen, Beyza Kahveci Nesrin Dağgül, Neriman Ozan, Ayça Terzi ve Melike Şahin, mahalleleri için kadın muhtar adayı belirlemek üzere bir araya geldi.

Figen Esen'i muhtar adayı seçen kadınlar, kendilerini de bu oluşumda aza adayı olarak göstererek mahalleyi yönetmeye talip olduklarını açıkladı.

Afiş hazırlayan 6 kadın, ev ziyaretleri yaparak vatandaşları çalışmaları hakkında bilgilendiriyor.

Çevrelerinden çok olumlu tepkiler alan kadınlar, meslekleri gereği "Mahallemizi de güzelleştireceğiz" sloganıyla hazırladıkları projeleri de anlatmaya başladı.

Güzelbahçe Mahallesi Muhtar Aday adayı Figen Eser (38), yaptığı açıklamada, uzun zamandır aynı mahallede esnaflık yaptığını, çevresindekilerin ısrarı sonucu muhtarlığa aday olduğunu söyledi.

Genellikle erkeklerin muhtarlık yaptığını dile getiren Eser, "Biz de kadınlar olarak düşündük; bizim de bu göreve talip olmamızın iyi fikir olabileceğine karar verdik. 'Kadınlar olarak ele alalım bu durumu.' dedik. Bu şekilde bir yola çıktık." diye konuştu.

Eser, arkadaşlarıyla doğru bir karar verdiklerini anlatarak, şöyle devam etti:

"Birlikte olursak çok iyi şeyler yapabiliriz dedik ve yola çıktık. Şu ana kadar tepkiler olumlu. Mahallemize kadın elinin değmesi çok iyi olacak. Çevre temizliğinden tutun da çocukların oyun alanlarına kadar biz anne olarak el atarız. Kadın elinin değmesinin güzel olacağını düşündük. Mahallemizi güzelleştireceğimize eminiz."

Eser, eşinin de kendisinin muhtar olma fikrini desteklediğini aktararak, bunun kendisine güç verdiğini de sözlerine ekledi. (AA)

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri