MAHALLELİ SULAMA KANALININ TEMİZLENMESİNİ İSTİYOR…

Gündem 21 Mayıs 2020 14:00
Videoyu Aç MAHALLELİ SULAMA KANALININ TEMİZLENMESİNİ İSTİYOR…
A
a

Şıralık Mahallesi’nin üzerinden geçen Devlet Su İşleri’ne ait sulama kanalının temizlenmemesi, vatandaşları çileden çıkarttı. Kanaldan gelen kötü kokular nedeniyle cam ve kapılarını açamadıklarını söyleyen mahalle sakinleri, yetkililerden yardım istedi.

Tarım sezonunun gelmesi ile birlikte, Hasanlar Barajı’nın kapakları da çiftçilerin bahçelerini sulaması için açıldı. Baraj kapaklarının açılması ile birlikte suya atılan çöpler de sulama kanaları vasıtasıyla yerleşim yerlerine kadar ulaştı. Yerleşim alanlarının içinden geçen sulama kanallarının temizlenmemesi nedeniyle mahalleleri kötü kokular sardı.
Şıralık Mahallesi üzerinden geçen Devlet Su İşleri’ne ait sulama kanalının temizlenmemesi nedeniyle çevreye yayılan kötü kokulara vatandaşlar tepki gösterdi. Daha önce defalarca kanalın temizlenmesi için şikâyette bulunduklarını, ancak bugüne kadar hiçbir sonuç alamadıklarını söyleyen çevre sakinleri, “Düzce’nin göbeğinde, bizi bu kötü kokunun içine mahkûm ettiler. Defalarca şikâyet ettik ama hiç ilgilenen olmadı.” dedi.
“Suda büyük yılanlar var!”
Suyun pis olması nedeniyle, kanalın içinde büyük yılanların olduğunu, geceleri ise kurbağa seslerinden uyuyamadıklarını söyleyen mahalle sakini Meryem Akdemir, “Yılanlardan korkumuzdan bahçemize giremiyor, kapımızı açamıyoruz. Geçen gün torunum bahçede 2 metreye yakın yılan öldürdü. Suyun pis olması nedeni ile kapı ve penceremizi açamıyoruz. Böyle rezillik olmaz. Bu suyun temizlenmesi için şikâyet etmediğimiz yer kalmadı. Biz bu suyun temizlenmesi istiyoruz.” diye konuştu.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm