MAHALLELİ İMAR DEĞİŞİKLİĞİNE TEPKİ GÖSTERDİ

Gündem 28 Nisan 2021 17:17
Videoyu Aç MAHALLELİ İMAR DEĞİŞİKLİĞİNE TEPKİ GÖSTERDİ
A
a

Uzunmustafa Mahallesinde yapımı devam eden bir inşaatta yapılan imar planı değişikliği, yeni bir tartışmaya yol açtı. Yapılan değişiklikle inşaat alanı içerisinde yolun ve kaldırımın da dahil edildiğini öne süren mahalle sakinleri, duruma tepki gösterdi. Mahalle Muhtarı Halit Özdemir, imar değişikliğinde hata yapıldığını belirterek, “Diğer vatandaşların evleri kaldırımın gerisindeyken bu inşaatta kaldırıma bir işgal söz konusu” dedi.

Uzunmustafa Mahallesi 4845. Sokak üzerinde inşa edilen bir bina ile ilgili imar değişikliği yapıldı. Sokak sakinlerine göre yapılan imar değişikliğinde inşaat alanına yol ve kaldırım da dahil edildi. Bu nedenle yapılan imar değişikliğinin hatalı olduğunu savunan mahalle sakinleri, bir an önce bu hatadan dönülmesini istedi.
“Bu bina neden yoldan çalıyor?”
Konu ile ilgili tepkisini dile getiren mahalle sakinlerinden, yapılan imar planı değişikliği ile yolun daraldığını belirterek, “Bu inşaatı kimin yaptığı bizi ilgilendirmiyor, vatandaş inşaat yapabilir. Uzunmustafa çok zarif bir mahalle güzel bir mahalle ama bu mahallede oturmanın da bir bedeli var. Bu inşaatta da yolun yarısı inşaata dahil edilmiş. Bizim derdimiz yolun daralmaması. İnşaat yoldan yaklaşık 4-5 metre içerde bulunuyor. Diğer binalardan farklı bu bina diğer binalar gerideyken bu bina neden yoldan çalıyor. Bizim itirazımız inşaatın, yapılan binanın yoldan çalmasıdır. Biz evlerimizi yaparken yoldan boşluk bıraktık evlerimizi yaparken geri çektik bu binayı da geri çekmeleri gerekiyor. Biz ev yaparken santimine kadar aranırken burada hiçbir Düzce yetkilisi yok. Kimseye ulaşamıyoruz, kimseye derdimizi anlatamıyoruz” diye konuştu.
“Bu işe bir çare bulsunlar…”
İnşaatın kimin veya hangi firmanın yaptığını bilmediklerini ifade eden Ali Can isimli vatandaşta, “İnşaatın kime ait olduğu belli değil. Hiç bir güvenlik önlemi almadan inşaata başladılar. Belediyeden hiç kimse gelmedi. İnşaatı kafalarına göre yolun ortasından başlayarak yaptılar ve buna hiçbir yetkili müdahale etmiyor. Yetkililere sesleniyorum buraya gelsinler bu işe bir çare bulsunlar” şeklinde konuştu.
“İmar Planı değişikliği hatalı”
İnşaat alanı için yapılan imar planı değişikliğinin hatalı olduğunu kaydeden Mahalle Muhtarı Halit Özdemir ise, şu ifadelere yer verdi:
“Uzunmustafa 845. Sokaktaki sorun plan değişikliğinden dolayı yapılan inşaatta yola taşma olmuştur. Hiç kimse plansız programsız bir şey yapamaz. Belediye dahilinde verilen planla hareket edilmiştir. Yapılan hata şudur ki kaldırım işgali söz konusu, diğer vatandaşların evleri kaldırımın gerisindeyken bu inşaatta kaldırıma bir işgal söz konusu. Bu konu hakkında Belediyeye şikayetlerde gitmiş bulunmakta. Olay bize de gelince gidip yerinde görelim dedik. Kanunsuz kimse bir şey yapamaz ama görünen bir şey var vatandaş şikayetinde haklıdır. Kaldırımı işkal edip yolun üstüne ev yapılmaya çalışılıyor. İnşaat sahibiyle görüşme fırsatım olmadı inşaatta projeye ve kime ait olduğuna dair bir açıklama ya da yazı bulunmamakta. Belediyenin imar planında bir değişiklik yapılmıştır.  Olay bundan ibarettir.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri