MAHALLELERE 'KONAKLAR' GELİYOR

Gündem 16 Aralık 2019 17:34
Videoyu Aç MAHALLELERE 'KONAKLAR' GELİYOR
A
a

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü seçim manifestosunda yer alan projelerinden ikisini daha hayata geçirmek üzere düğmeye bastı. Kadınlar ve gençler başta olmak üzere tüm mahalle sakinleri için sosyal ve kültürel faaliyetlerin düzenleneceği 'Mahalle Konakları' ile Konuralp Mahallesi'ne kurulacak Kültür Sokağı için çalışmalara başladıklarını açıklayan Başkan Özlü, "Belediye hizmetlerini merkez binadaki sıkışık halinden kurtararak vatandaşımıza ulaştırdık. Bununla ilgili çok güzel geri dönüşler aldık, vatandaşımız memnun, biz memnun." dedi.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Üst Yönetim Kurulu üyeleri ile haftalık toplantıda bir araya geldi. Kültür Merkezi Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıdan önemli kararla çıkarken Başkan Özlü vaat ettiği projelerden ikisini daha gerçekleştirmek üzere harekete geçti.Başkan Özlü, belediye hizmetlerinin vatandaşa yaklaştırılması ve kültürel faaliyetlerin geniş alanlara yayılarak ulaşılabilir hale getirilmesini sağlayacak 'Mahalle Konakları' projesi için yer tespiti çalışmalarının başladığını açıkladı.Toplantı sonrasında iki müjde veren Başkan Özlü "Düzceliler'e vaatlerimizi her geçen gün gerçekleştiriyoruz. Sosyal belediyecilik gereği üzerimize düşen neyse önce onu yapacağız dedik. Bu kapsamda ilimizin yöresel mimarisine uygun mahalle konakları inşa edeceğiz. Bu yapılar için önce yer tespitlerimizi yapmamız lazım. Bu konuda da talepleri, yine vatandaşımızı dinleyeceğiz. Peki bu mahalle konaklarında ne olacak? Kadınlarımız, gençlerimiz ve tüm mahalle sakinleri için sosyal ve kültürel faaliyetler düzenlenecek. Bunlar ne olabilir, aile iletişim için eğitimler, anne çocuk bakım eğitimleri, seminerler, gösteriler vatandaşımızın talebine göre her şey olabilir. Aynı zamanda biz hizmet ağımızı genişlettik, belediye hizmetlerini merkez binadaki sıkışık halinden kurtararak vatandaşımıza ulaştırdık. Bununla ilgili çok güzel geri dönüşler aldık, vatandaşımız memnun, biz memnun. Bu çalışma Mahalle Konaklarımızda uygun yerlere bazı belediye hizmet birimlerinin yerleştirilmesi ile perçinlenmiş olacak." şeklinde konuştu.

Konuralp Kültür Sokağı yapılacak
Özlü ayrıca proje kitabında yer alan ve şehir merkezinin geneline yayılması hedeflenen 'Kültür Sokağı' projesinin ilkinin Konuralp'e yapılacağını belirterek, "İlk uygulamasını Batı Karadeniz'in en eski yaşam alanı, Antik Kentimiz Konuralp'e yapacağımızı proje kitabında belirtmiştik. Şimdi bu konuyla ilgili de girişimlerimiz başlıyor. Proje ofisimizde görev yapan arkadaşlarımızla konuştuk, bölgede yapılacak fizibilite çalışmaları için gerekli girişimler yapılacak. Burada amacımız ziyaretçilere ilimizin yöresel ve kültürel değerlerini sergilemek olacak. Gastronomi, Açık Hava Müzesi, El Sanatları, Hediyelik Eşya, Yöresel ve Doğal Ürünler, Yerel Kıyafetler, Kadın El Emeği Ürünlerinin üretimi ve satışı yapılabilecek. Aynı zamanda ilimizin kültürel zenginliği bu sokakta ziyaretçilere gösterilecek ve yaşatılacak. Eski Düzce şehir hayatını gelecek nesillere aktarabileceğimiz bir zaman tüneli görevi görecek." ifadelerini kullandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri