MAĞDURİYET GİDERİLSİN”

Gündem 25 Temmuz 2018 17:26
Videoyu Aç MAĞDURİYET GİDERİLSİN”
A
a

Düzce Ticaret Odası 11. Meslek Komitesi Başkanı İsa Üçüncüoğlu ve yönetim kurulu üyeleri yaptığı basın açıklaması ile T Plaka ihalelerinin 10 yılda 1 yapılma kararına tepki gösterdi. Belediyeden, varsa eğer bu yanlış uygulamanın düzeltilmesini talep eden Üçüncüoğlu, “Bu konuda mağduriyetlerin giderilmesini talep ediyoruz” dedi.

Düzce Ticaret Odası 11. Meslek Komitesi Başkanı İsa Üçüncüoğlu ve komite üyeleri Düzce’de taksi ve servis taşımacılığı yapan esnafın başlıca sorunu olan S ve T plaka ile nakliye taşımacılarının yaşadığı sıkıntılar ve gümrük ihtiyacına yönelik bir basın açıklaması yaptı.

Bize ulaşsınlar ki bizde sıkıntıları gerekli kurumlara iletebilelim”
Açıklamasına Düzce’deki ‘S’ ve ‘T’ plaka kullananların sıkıntılarıyla başlayan Üçüncüoğlu şunları kaydetti: “Düzce Ticaret Odası 11. Meslek Komitesi olarak, yük ve eşya taşıyanların yetkilisi olarak Düzce ilinde faaliyet gösteren T plaka mağdurları, S plaka mağdurları, şehir içinde toplu taşıma yapan firmaların sıkıntıları ve bize ulaşan şikayetler sonucunda yaptığımız araştırmalarda T plaka mağdurlarının diğer illerde bir sefer ihaleye çıkıp rutin olarak faaliyetlerine devam ettiklerini ama ilimizde eski Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güney tarafından 10 yılda bir ihaleye çıkma kararı kurumumuza ulaşmıştır.”

Ali Güney’in yanlış uygulamaları düzeltilsin”
Düzce’de faaliyet gösteren taksici esnafının T ve S plaka ihalelerinin yılda bir kez açılması taraftarı olduğunu kaydeden Üçüncüoğlu, şöyle konuştu: “Bunun kendi menfaatlerine olduğunu düşünmektedirler. Bu konuda seçimlerde AK Parti’nin oy kaybına neden olan Ali Güney’in bu konuda yanlış bir uygulaması varsa düzeltilmesini istiyoruz. Diğer şahıslar tarafından yapılan yanlış uygulamalar, göreve gelen belediye yetkilileri tarafından düzeltilmektedir. Eğer burada bir yanlışlık varsa ki var olduğunu biz tespit ettik. Bu konuda ‘T’ plaka sahiplerinin mağduriyetlerinin giderilmesini istiyoruz. Belediyemizden, valiliğimizden bu konuda yardımcı olunmasını istiyoruz. Görsel olarak başvurularımızı yaptık ve ilgili kurumlara yapmaya devam edeceğiz. Esnafımıza sıkıntıları konusunda yardımlarımıza devam edeceğiz. Diğer bir konuda S plaka mağdurları da okulların açılmasına yakın ihaleler başladığı için ihalelere girme kaygısı yaşıyorlar. Belge olarak sıkıntı yaşıyorlar ve bu da ayrı bir külfet oluşturuyor. Servisçi esnafı bu konuda tedirgin ve ne yapacağını bilmiyor. Bu konuda sıkıntı çekenler bize ulaşsınlar ki biz de sıkıntıları gerekli kurumlara iletebilelim. 350 tane T plaka ihalesi yapma hakkı vardır belediyenin. Bunun 321 tanesi ihaleye çıkmıştır. 29 tane daha çıkarma yetkisi vardır. 91 tane de T plakası olup durağı olmayan taksici vardır. Bunlar da diğer durakların yolcusunu alınca aralarında kavga çıkıyor.”

Yetkililerimizden destek bekliyoruz”
Nakliye işinde Düzce’de yaşanan sıkıntılara da değinen Üçüncüoğlu konuşmalarına şu cümlelerle devam etti: “Bu konuda gelişen Organize Sanayi Bölgeleri, gelişen tarım bölgeleri, gelişen inşaat sektörüne kadar ciddi bir gelişme söz konusudur. Bunun için damperli kamyon derneği kurma gibi bir niyetimiz var. firmalar bunun için büyük firmalarla çalışmak istiyor ama Düzce’de tekelleşme söz konusudur. Bir kişinin iki kamyonu var, diğer kişinin daha fazla kamyonu var ve bu konuda sıkıntı yaşanıyor. Bu nedenle kendimizi sorumlu hissediyoruz. Ciddi bir başıboşluk var ve hafriyat kamyonları istediği yere döküm yapabiliyor. Bizim kuracağımız sistemde belli noktalar olacak. Bu konuda insanlarımızdan, yetkililerimizden destek bekliyoruz.”

Her türlü çalışmayı yapmaya hazırız”
Düzce’de sürekli gündeme gelen gümrük konusuna da değinen Üçüncüoğlu son olarak şu ifadeleri kullandı: “Diğer bir konumuz da Düzce’ye gümrük ihtiyacı. Büyük firmaların işlerini yapabileceği büyük antrepolar gerekiyor. Ülkenin faaliyetine katkıda bulanacağı yapılan istatistiki araştırmalarda mevcuttur. Biz komite olarak tam gaz gücümüz yettiğince çalışmalara devam ediyoruz. Düzce’nin gelişimi için, en önemlisi gençlerimiz için her türlü çalışmayı yapmaya hazırız.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri