MAĞDURİYET GEÇ DE OLSA GİDERİLDİ

Gündem 18 Temmuz 2021 13:42
Videoyu Aç MAĞDURİYET GEÇ DE OLSA GİDERİLDİ
A
a

Şartlı bağış yapan arsa sahiplerinin açtığı dava sonucu özel işletmeden tekrar belediye sorumluluğuna geçen katlı otopark 1 ayı aşkın süre kapalı kaldıktan sonra gelen tepkiler üzerine sonunda tekrar hizmete açıldı. 10 yılda ilk kez bu kadar uzun süre kapalı kalan katlı otoparkın hizmet dışı kaldığı dönemi fırsata çeviren açık otoparkçıların çoğu, park ücretini 5 TL’den 10 TL’ye yükseltmişti. Bu duruma geçtiğimiz cuma günü yaptığı yayında tepki gösteren Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın halkın sesi olmasından saatler sonra otopark tekrar kapılarını açtı.

Düzce Belediyesi, bir süredir kapalı olan Şerefiye Mahallesi’nde bulunan Hacı Bayramzade Katlı Otopark’ı yeniden hizmete aldı. Katlı otoparkın açılması ile şehir merkezindeki otopark fırsatçılığı sorunu bir nebze de olsun hafiflemiş oldu.
KATLI KAPANINCA FIRSATÇILAR YÜZDE YÜZ ZAM YAPTI
Bilindiği gibi belediyenin sorumluluğunda iken olduğu gibi özel işletmedeyken de çıkışta 5 TL ücret alınan katlı otopark, arsa sahiplerinin açtığı dava sonucunda müstecirden alınmıştı. Haziran ayının ilk haftasından bu yana katlı otoparkın kapalı olmasını fırsata çevirmeye kalkan uyanık otoparkçılar, 5 TL olan ücretlerini 7 ila 10 TL arasında değişen rakamlarla yükseltmişti. Bu durum araç sahiplerinin büyük tepkisine neden olurken, pahalılık yüzünden araçlarını otoparklara değil kaldırım ve yol kenarlarına bırakan sürücüler yüzünden trafik sorunu da katlanmıştı.
ÜNSAL OTOPARK SORUNUNU ENİNE BOYUNA ELE ALDI
Düzce’de giderek içinden çıkılmaz bir hal alan otopark sorununu geçtiğimiz cuma günü Öncü TV ve Öncü Radyo ortak yayınında yaptığı Yorumlu-yorum programında gündeme taşıyan Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, belediyenin 1 ayı aşkın süredir katlı otoparkı neden tekrar hizmete açmadığını sorgulamıştı. Ünsal, halk büyük mağduriyet yaşarken, belediye yetkililerinin neyi beklediğini irdeleyerek, vatandaşın daha fazla mağdur olmaması için sorumluları göreve davet etmişti.
SAATLER SONRA BELEDİYEDEN ‘KATLI OTOPARK AÇILDI’ AÇIKLAMASI
Büyük destek alan bu yayından saatler sonra belediyeden beklenen açıklama geldi. Katlı otoparkın yeniden açıldığı şöyle duyuruldu:
“Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, şehrin merkezinde bulunan Hacı Bayramzade Katlı Otopark’ının bir süredir kapalı olmasından dolayı Düzcelilerin daha fazla mağdur olmasına kayıtsız kalmadı. Düzce’nin ana arterlerinin otopark sıkıntısını çözmesi için açılan ancak bir süredir yaşanan süreçten dolayı kapalı kalan Katlı Otopark yeniden açıldı.
Kurban Bayramı öncesinde artan araç sayısını da göz önünde bulunduran Düzce Belediyesi, otoparkın temizliğini ve eksiklerini kısa sürede giderdi.  Düzce Belediyesi olarak işletecek olan  Katlı Otopark’ın ücreti 5 TL olarak belirlendi. Başkan Özlü’nün devreye girmesi ile Düzceli sürücülerin otopark sorunu da hafifledi.”

 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri