MADALYALARI TÖRENLE VERİLDİ

Gündem 20 Haziran 2019 13:34
Videoyu Aç MADALYALARI TÖRENLE VERİLDİ
A
a

Kıbrıs Barış Harekatı'nda görev alan gazilere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) tarafından gönderilen "Milli Mücadele Madalyası ve Beratı" düzenlenen törenle verildi. Törende konuşan Düzce Valisi Dr.Zülkif Dağlı, ‘Hepinize devletimiz adına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti adına şükranlarımı arz ediyorum’ dedi.

Kıbrıs Barış Harekatı’nda görev alan gazilerimiz onurlandırıldı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından Milli Mücadele Madalyaları Tüzüğü kapsamında muharip gaziler için hazırlanıp gönderilen ‘Milli Mücadele Madalyası ve Beratı’ törenle sahiplerine verildi. Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapılan törene  Düzce Valisi Dr.Zülkif Dağlı, Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Albay Hakan Bayrı, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, Vali Yardımcısı Abdülgani Mağ, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Düzce Şubesi Başkanı Vedat Nefesoğlu, kurum müdürleri, protokol üyeleri ve gaziler katıldı. 
Vali Dr. Zülkif Dağlı törende yaptığı konuşmada; “Anlamlı bir gün için bugün burada toplandık. Kıbrıs gazilerimize Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gönderdiği ve bizimde size tevcih etmekten büyük mutluluk ve onur duyacağımız madalyalarımızı vermek üzere bir araya geldik. Bizim devletimiz gazilerimize madalya vermişti. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden de böyle bir madalyanın tevcihinin gerçekleştirilmesi gerçekten güzel ve takdire şayandır’ diye konuştu.
Konuşmasında gazilik mertebesinin kıymetinde değinen Vali Dağlı, şunları aktardı; ‘Gazilik mertebesine ulaşmak gerçekten çok değerli milli olarak prestiji ve dini olarak da bir karşılığı olduğunu biliyoruz. Allah yaptığınız bu hayrı kabul etsin. Bu mücadelelerimiz devam etmektedir. Mücadelemiz 15 Temmuz ile devam etti. Ardından Afrin de devam etti. Zeytin Dalı harekâtı ile devam etti. Kuzey Irak’ta devam etti ve devam ediyor. Biz toprağımıza her türlü şekilde sahip çıkmak zorundayız. 1974 yılında sizlerin oraya giderek sahip çıktığınız gibi şuanda da sahip çıkılmak zorunda. Toprağımıza sahip çıkma mücadelesi bu coğrafyada olmaya var olacağımıza göre başka gideceğimiz yer olmadığına göre bu mücadele bu şeklide devam edecektir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kardeş ülkemizin böyle bir jestte bulunması gerçekten güzel bir davranış. Onlara da teşekkürlerimizi buradan sunuyoruz. Kıymetli gazilerimiz Allah yaptığınız bu hayrınızı kabul etsin. Hepinize devletimiz adına, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti adına tekrar şükranlarımı arz ediyorum” ifadelerinde bulundu.
 
1000
icon
Nurullah Alphan İnan 21 Haziran 2019 23:04

Türkiye,sizinle gurur duyuyor,kıymetli gazilerimiz.

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri