LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR İÇİN EL ELE VERDİLER

Gündem 5 Kasım 2018 15:37
Videoyu Aç LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR  İÇİN EL ELE VERDİLER
A
a

Düzce Farabi Anadolu Lisesi’nde Lösemili Çocuklar Haftası’nda anlamlı bir kampanya başlatıldı. Lösemili çocuklar için kumbaralar oluşturan öğrenciler, toplanan paraları lösemili çocuklara bağışlayacak.

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla yurdun dört bir yanında olduğu gibi Düzce’de de farkındalık amacıyla etkinlikler düzenleniyor. Bu kapsamda Farabi Anadolu Lisesi, örnek bir kampanyaya imza attı. Okul idaresi ve öğretmenlerin de destek verdiği etkinlikte hem öğrencilerde yardım duygusunu geliştirmek hem de lösemili çocuklara fayda sağlamak için bağış kumbaraları yapıldı. Ayrıca mikrop kapmamak için lösemili çocukların taktığı maskelerden takan öğrenciler, böylelikle kendilerini onların yerine koydu.

Destek vermenizi bekliyoruz”

Lösemili Çocuklar Haftası’nın, 2-8 Kasım tarihleri arasında bütün Türkiye’de kutlandığını ve bu kapsamda okullarında etkinlikler yürüttüklerini belirten Farabi Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ahmet Ablak, “Bu sabah (dün) bayrak töreninde çocuklarımıza genel bilgiler verildi. Sınıflarda sorumlu öğretmenlerimiz tarafından etkinlikler yürütülüyor. Öğrencilerimiz farkındalık oluşturmak ve lösemili çocuklara destek olmak adına, etkinliklerini okul içerisinde, okul dışarısında ve sosyal medyada devam ettirecek. Halkımızın da bu etkinliklere katılarak farklılık oluşturması için destek vermesini bekliyoruz.”

Okulca onlara bağış yaptığımız için çok memnun oldum”

Hazırladığı kumbara hakkında bilgi veren Farabi Anadolu Lisesi öğrencilerinden İrem Düşünceli, “Ben bu kumbarayı lösemili kardeşlerimiz için yaptım. Okul olarak onlara bağış yapıyoruz.” dedi. Okulda düzenlenen etkinlikler kapsamında aldıkları bilgiler ile ilgili düşüncelerini de dile getiren İrem Düşünceli, “Çok hoşuma gitti, onların yerine koydum kendimi. Okulca onlara bağış yaptığımız için çok memnun oldum. Ben bu konu hakkında çok detaylı bir bilgiye sahip değildim. Öğretmenlerin yardımı ile detaylı bilgiye ulaştık.” şeklinde konuştu.

Kumbarası hakkında bilgi veren bir diğer öğrenci Albin Akbinici, “Bunu lösemili kardeşlerimize bağış toplamak için yaptım. Okul olarak para toplayıp onlara göndereceğiz.” dedi.

Onları dışlıyoruz, bunu yapmamamız lazım”

Okul bünyesinde yapılan etkinliklerle ilgili bilgi veren Farabi Anadolu Lisesi öğrencisi Sude Sevinç, “Farabi olarak lösemili çocukların farkını sizlere göstermek istiyoruz. Onlar bu maskeyi çevreden mikrop kapmamak için takıyor. Ama biz onlar bize mikrop yayıyor gibi düşünüyoruz ve onlardan uzaklaşıyoruz. Onları dışlıyoruz, bunu yapmamamız lazım. Biz de 2 ve 8 Kasım arasında bulunan bu hafta içerisinde kendimizi onların yerine koymak için okulda maskeler ile gezeceğiz. Turuncu kurdeleler ile gezeceğiz. Bu kurdeleler onları temsil ediyor.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri