FLAŞ HABER saat

LOKANTACILARA KALDIRIM YASAĞI

Gündem 26 Mayıs 2017 14:43
Videoyu Aç LOKANTACILARA KALDIRIM YASAĞI
A
a

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Düzce Belediyesi’nin halkın huzur ve düzenini sağlamaya yönelik kaldırım işgali olmaması için Ramazan ayı süresince gıda işletmelerinin trafiğe kapalı ve açık alanlar üzerindeki kaldırımlara masa, sandalye koyarak iftar sunumu yapmasına ve yayaların geçişlerinin engellenmesine izin vermeyeceğini duyurdu. Ayrıca Ramazan nedeniyle kapalı olan işyerlerinin gün içinde farklı iş kollarında faaliyet göstermemesi istenirken kararlara uymayanlara ceza verileceği bildirildi.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Ramazan ayı süresince Düzce Belediyesi'nin kaldırım işgalleri nedeniyle esnafa yönelik aldığı kararı kamuoyuyla paylaştı.

Kaldırımlarda iftar sunumlarına izin verilmeyecek
Odadan kararla ilgili yapılan açıklamada, “27 Mayıs 2017 Cumartesi günü başlayacak olan Ramazan ayı süresince odaya bağlı lokanta, kafeterya, çay ocakları, pastane gibi yeme içme yerlerinin trafiğe kapalı ve açık alanlar üzerindeki kaldırımlara masa, sandalye koyarak iftar sunumu yapmasına ve yayların geçişlerinin engellenmesine Belediyemizce izin verilmeyecektir.” denildi.

Ramazan’da kapalı işyerlerinin gün içinde farklı iş kollarında faaliyet göstermemesi istendi
Belediyenin aldığı bir diğer önemli karar ise Ramazan ayı içerisinde kapalı olan işyerlerinin gün içinde farklı iş kollarında faaliyet göstermesine ilişkin oldu. Alınan kararla tuhafiye, hazır giyim, kırtasiye, yiyecek, içecek ve benzeri alanlarda faaliyet gösteren iş yerlerinin Ramazan süresince farklı alanlarda faaliyet göstermemesi istendi.

Uymayan esnafa yasal işlem
Belediye tarafından halkın sağlık, huzur, esenlik ve düzenini sağlamaya yönelik çıkarıldığı belirtilen uygulamanın gereklerini yerine getirmeyen esnaflar hakkında yasal işlem uygulanacağı kaydedildi.Kararla birlikte şehir merkezinde her yıl Ramazan ayında iftar nedeniyle yaşanan tablo sona ermiş olacak.

 

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri