KUSURU OLAN VARSA HESAP VERMELİ!

Gündem 22 Aralık 2017 11:38
Videoyu Aç KUSURU OLAN VARSA HESAP VERMELİ!
A
a

2003 yılından itibaren mevcut ihale yasasına göre her yıl ihale edilmesi gereken İnönü Parkı’nın belediye meclis kararı ile 14 yıldır İl Genel Meclis Üyesi Cahit Aydın’a verildiğini belirten Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Zekeriya Tozan, konunun hukukçular tarafından incelendiğini ve kusur bulunduğu takdirde yargıya gideceklerini söyledi.

CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, dün parti binasında düzenlediği basın toplantısında İnönü Parkı ihalesinde usulsüzlük yapıldığı iddialarını sürdürdü.

Bizim vergilerimizle oluşturulmuş gayrimenkulleri kirli yönetiyorlar”
Basın açıklamasının konusunun İnönü Parkı ve İl Genel Meclis üyesi Cahit olduğunu kaydeden Tozan şöyle konuştu: “Ama uygulamaya baktığımızda içinde ak olan içinde adalet geçen bir partinin bizim vergilerimizle oluşturulmuş gayrimenkulleri ne kadar kirli yönettiğini görüyoruz. Ne acıdır ki bugün bu olayın basına düşmesinin nedeni olarak içinde Allah korkusu olan insanların bu yapılan hukuksuz işlemden rahatsız oldukları için değil de bir seçim öncesi parti içi hesaplaşma olarak bu olayların gündeme düşmesi de bu olayın başka bir kötü tarafıdır. Olaya neresinden bakarak bakalım elimizde kalmaktadır.”

Yetmez gibi üste para da verildi”
Tozan konuşmasını şöyle sürdürdü: “2003 yılından beri Düzce Belediyesi’ne ait olan bir taşınmaz mevcut ihale yasasına göre her yıl ihale edilmesi gerekirken belediye meclis kararı ile aynı kişiye her yıl verilmiştir. Daha sonra sayıştay raporu ile bu olayın ihale kanununa aykırı olduğu ortaya çıkmış fakat uygulama değişmemiştir. Çok ilginçtir ki yapılan ihaleyi incelediğimizde devrin Başkanı Mehmet Keleş’e AK Parti’nin yerel yönetimlerden sorumlu en yetkili kişisinin baskı yaparak ihalenin aynı kişiye verilmesi gerektiğine dair bilgileri bu basın kuruluşuna göre meclis üyeleri doğrulamıştır. Daha ilginç bir şey bu kişiye adeta üste para verilmiş. İnönü Parkı ile ilgili oraya yapmış olduğu yatırımlar da kiradan düşülmüştür.”

Bizim vergilerimizle kendi yandaşlarına peşkeş çekiyorlar”
Son olarak olayın CHP’nin hukuk kurumlarınca incelemeye alındığını belirten Tozan, kusuru olan varsa yargı önünde hesap vermesi gerektiğine işaret etti. Tozan şu ifadelerde bulundu: “Şimdi önümüzdeki dönemde yerel seçimler var. Ben buradan Düzce halkına seslenmek istiyorum. Bugün Kudüs üzerinden siyaset yaparlar, din üzerinden siyaset yaparlar ama İslam’ın en büyük felsefesi adalet ve hoşgörüdür. Allah “Bize kul hakkıyla gelmeyin.” demiştir. Ama bizim vergilerimizle kendi yandaşlarına peşkeş çekmektedirler. Bunu da pervasızca yapmaktadırlar. Maalesef burada hukuk üzerindeki siyasi baskı da adaletin tecelli etmesine engel olmaktadır.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri