KUŞ UÇURTULMAYACAK!

Gündem 16 Eylül 2018 13:44
Videoyu Aç KUŞ UÇURTULMAYACAK!
A
a

Okul etrafında bulunmasında sakınca görülen ve okulla hiçbir ilişkisi bulunmayan kişilere bu yıl da göz açtırılmayacak. Düzce İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Çocuk Şube Müdürü Bircan Baycan, yeni eğitim döneminde okulların 4 öncelik bölgesine ayrıldığını açıklayarak, 1. ve 2. öncelik derecesindeki ilk ve ortaokullara sabit olarak okul görevlisi ile özel güvenlik görevlisi görevlendirileceğini söyledi.

Düzce'de yeni eğitim-öğretim döneminde okul çevrelerinde alınan güvenlik önlemleri had safhaya çıkarıldı. Düzce İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Çocuk Şube Müdürü Bircan Baycan geçtiğimiz hafta Düzce Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen Okul Güveliği Toplantısı'nda yeni dönemde alınacak tedbirlere ilişkin önemli bilgiler paylaştı.

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı'nda alınacak önlemler
2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı'nda alınacak önlemleri sıralayan Baycan, şöyle konuştu:"Eğitim-öğretim hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi çocuk ve gemçlerimizin güvenlik ortamda yetiştirilmesi şiddet olaylarına karşı korunması, yaşadışı örgütlerin ideolojik faaliyetlerinin etkisinden uzak tutulmasına karşı gerekli koruyucu ve önleyici güvenlik önlemleri alınmıştır.Öğrencilerimizin bedensel ve ruhsal sağlığını bozabilecek kötü alışkanlıklardan korumak amacıyla İçişleri Bakanlığı'nın yazıları kapsamında okullar ve çevresinde gerekli güvenlik önlemleri alınacaktır."

Okullar öncelik derecelerine göre ayrıldı
Yeni eğitim dönemde okulların belli analizler çevçevesinde 4 öncelik bölgesine ayrıldığını açıklayan Baycan, şöyle konuştu:"2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı'nda ülke genelinde polis ve jandarma sorumluluk bölgesinde okullar terör, asayiş, narkotik, trafik gibi konularda öncelik derecelerine göre incelenmiştir. Bu kapsamda sosyal, ekonomik, kültürel ve siyasal yapıları göz önünde bulundurularak analizler yapılmış ve okullar 4 öncelik bölgesine ayrılmıştır. Okul kolluk görevlileri ile güvenli eğitim koordinasyon görevlileri sorumlu oldukları okullardaki yöneticilerle 1 ve 2. derecede okullarda sürekli irtibat halinde olacak. 3. derecede okullarda haftada bir, 4. derecede okullarda 15 günde bir, diğer okullarda ise ayda bir görüşmeler yaparak, kendilerine aktarılan sorunları en kısa sürede çözüm bulmak üzere çalışma yapacaktır. 2018-2019 Eğitim-Öğretim Dönemi'nde il merkezimiz polis sorumluluk bölgesinde 1. ve 2. öncelik derecesindeki ilkokul ve ortaokullara sabit olarak okul görevlisi ile özel güvenlik görevlisi diğer ihtiyaç duyulan okullarda ise yalnızca özel güvenlik görevlisi ile okulların giriş-çıkış saatlerine göre ekiplerin görevlendirilmesi planlanacaktır."

Geçtiğimiz yıl 15 şahsa işlem yapıldı
Geçtiğimiz eğitim-öğretim döneminde okul önlerinde ve çevresinde rahatsızlık verdiği tespit edilen 15 şahısa Kabahatlar Kanunu çevçevesinde işlem yapıldığını aktaran Baycan, "2018-2019 Eğitim-Öğretim Dönemi'nde okul önü ve çevresinde okulla ilişkisi olmayan ve öğrenciler için risk oluşturan şahıslar uyarılacak ve kurallar uymayanlar idari yaptırımlar uygulanacaktır." dedi.

Okul servislerine sıkı denetim
Okul servislerine yönelik denetimlere titizlikle devam edileceğinin altını çizen Çocuk Şube Müdürü Bircan Baycan, "Gerek taşımalı gerek özel okul servislerinin sürücü ve personellerine yönelik GBT (Genel Bilgi Toplama) sorgulaması yapılması planlanmaktadır. 2017-2018 yılı içinde 193 okul servis aracı sürücüsünün GBT sorgulamaları yapılmış, engel hali olan sürücülere rastlanmamıştır." diye konuştu.

 

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri