KÜLTÜR'LÜ ÖĞRENCİLERE TRAFİK EĞİTİMİ

Gündem 25 Nisan 2019 13:58
Videoyu Aç KÜLTÜR'LÜ ÖĞRENCİLERE TRAFİK EĞİTİMİ
A
a

Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Kültür Koleji Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verildi. Düzce İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli trafik polisleri tarafından verilen eğitimde, öğrencilere trafik kuralları ve işaretleri hakkında bilgi aktarıldı.

Kültür Koleji Anaokulu öğrencileri yaşayarak öğrenme ilkesi çerçevesinde bu kez trafikteki kuralları polis ağabey ve ablalarından uygulamalı olarak öğrendi. Sabah saatlerinde şehir merkezinde  görev yapan trafik ekiplerinin yanına okul idareci ve öğretmenleri ile giden minikler, ilk olarak karşıdan karşıya geçerken uyulması gereken kuralları öğrendi. Trafik ekipleri eşliğinde yolu karşısına geçen öğrencilere, ardından dikkat etmesi gerekenler anlatıldı. Çocukların büyükleri yanlarında olmadan yoldan karşıdan karşıya geçmemesi uyarısında bulunan polisler, ayrıca trafik işaretleri hakkında da bilgler verdi.

Trafik Haftası kapsamında gerçekleştirilen eğitime ilişkin bilgiler veren Kültür Koleji Anaokulu Müdürü Canan Güneş, şunları kaydetti: "Biz çocuklarımızın bilgilerini yaparak ve yaşayarak öğrenmesini istiyoruz. Yerinde ve mekanın öğrensin istiyoruz. Bu doğrultuda bugün şehir merkezine anaokulu öğrencilerimizle geldik. Trafik Haftası dolayısıyla polislerin mesleklerinin güzel ve zor taraflarını görsünler istedik. Polis ağabeyleri ve ablaları da onlara yardımcı oluyor. Karşıdan karşıya nasıl geçeceklerini öğrendiler, neler yapmaları gerektiğini öğrendiler." 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri