KÜÇÜKLERİN ‘BÜYÜK’ MİSAFİRLERİ

Gündem 25 Şubat 2019 13:32
Videoyu Aç KÜÇÜKLERİN ‘BÜYÜK’ MİSAFİRLERİ
A
a

Düzce’de öğrencileri kitap okumaya teşvik etmek amacıyla düzenlenen etkinliklere bir yenisi daha eklendi. Düzce merkezde bulunan İrfan Öztürk İlkokulu idaresi tarafından başlatılan “Okulumda Ailemle Okuyorum” etkinliği kapsamında öğrenciler, bir dersi anne ve babalarıyla kitap okuyarak geçirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Öğrenciler, aileleriyle aynı sırada oturup aynı kitabı okuyarak, okulda birlikte zaman geçirmenin sevincini yaşadı.  
İrfan Öztürk İlkokulu 4. sınıf öğretmenleri Ayhan Eroğlu ve Selay Göngür ile Okul Müdürü Ali Koloğu’nun da öncülüğünde velileri daha fazla okulda görmek, ailelerin çocuklarıyla daha kaliteli zaman geçirmesini sağlamak ve okuma alışkanlığını arttırmak için “Okulumda Ailemle Okuyorum” etkinliği başlatıldı.
“Okulumda Ailemle Okuyorum” etkinliği çerçevesinde veliler haftada bir gün belirlenen bir ders saatinde okula geliyor. Okuma saati etkinliğinde, çocukları ile aynı sırayı paylaşan anne-babalar, birlikte aynı kitabı okuyor.
Kitap okuma etkinliği, ebeveynlerin çocukları ile okulda da paylaşım yapmasına katkı sağlamanın yanında kaliteli zaman geçirmelerine de vesile oluyor. Öğrenciler de aileleriyle beraber okulda zaman geçirmenin mutluluğunu yaşarken birlikte hareket edebilme, paylaşma, velisinin okuduğu sayfayı bitirmesini beklerken de sabretme gibi değerleri de kazanıyor.
Kitap okumak gibi güzel bir etkinliği okulda çocuklarıyla birlikte gerçekleştirmekten dolayı memnuniyetlerine dile getiren veliler, bu güzel etkinlik için okul idaresi ve öğretmenlere teşekkür etti.   
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri