KÜÇÜK,'SAĞLIKSIZ SU İÇİRİLİP FAZLA ÜCRET ALINIYOR!..'

Gündem 13 Ocak 2019 12:51
Videoyu Aç KÜÇÜK,'SAĞLIKSIZ SU İÇİRİLİP FAZLA ÜCRET ALINIYOR!..'
A
a

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensupları için İyi Parti İlBaşkanlığı tarafından kahvaltı verildi. Burada konuşan CHP ve İyi PartiBelediye Başkan Adayı Ömer Küçük, vatandaşa kuyulardan pomplanan sağlıksız suyun içirildiğini ve buna karşılık haksız şekilde ücret alındığını söyledi.

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er ve parti yönetimi ile  CHP ve İyi Parti'nin Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olması dolayısıyla Düzce’de görev yapan yerel ve ulusal medya temsilcileri ile bir araya geldiler. Düzce’de verilen kahvaltıda önemli açıklamalar yapan Küçük, söze  tüm gazetecilerin, Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak başladı. Küçük ardından Düzce Belediyesi'nin vatandaşa sağlıksız su içirdiğini ve  hak edilmeyen bir şekilde yüksek ücret aldığını iddia etti. 
“Kuyulardan pompalanan sağlıksız sudan para alınıyor”
Su sorununun yıllardır çözülemediğini ve kangren haline geldiğini belirten Küçük şöyle konuştu; “Hepiniz biliyorsunuz ki, su hayat, su yaşam. Yaşamın gereği ama suyun bol olduğu memleketimizde tabiri caizse şöyle kazık çakalım 2 metreden su çıkacak bir memlekette biz, bizim insanımıza hak ettiği suyu içiremiyoruz. Alt yapımız maalesef yok. Hala daha biz ekonomik ömrünü tamamlamış bir arıtma tesisinden maalesef insanımıza su içirmiyoruz.”Düzce Belediyesi’nin sağlıklı hizmet vermediğini ve vatandaşa kuyulardan pompalanan suyun içirildiğini belirterek, bundan da hak edilmeyen bir şekilde para alındığını söyleyen Küçük, “Biz Düzce belediyesi olarak bizim halkımıza karşı olarak sorumluluklarımızı yerine getirmek zorundayız. Biz bunları yerine getirmezsek Düzce’ye çıkamayız yürüyemeyiz. Biz Asar Suyumuzu da rezil görüntüsünden kurtaracağız” dedi.
“Alt yapılarımızı, katı atık arıtma tesislerimizi yapacaklardı ama unutuldu”
İstanbul’a su verirken bir takım pazarlıkların yapıldığını ifade eden Küçük, sözlerine şu şekilde devam etti; “Alt yapılarımızı yapacaklardı. Düzce’nin ilçelerini de katı atık arıtma tesislerini hep yapacaklardı ama maalesef takip edilmedi ya da unutuldu. Kayıp kaçak oranımız 50-60’lar civarında. Dolayısıyla tüm teknik arkadaşlarımızın yaptığı çalışmalar neticesinde biz Düzce Belediyesi’ni aldığımızda halkın kullandığı suyu 12 metreküpe kadar olan miktarına ücret almayacağız. Hemen kaynak ve kamuyu zarar uğratma diyecekler. Örnek çalışmaları var. Bizim kaynağımızdaki sadece kayıp kaçak olacak. Bunu gelir gelmez ilk belediye meclis toplantımızda kararlaştıracağız. Düzce halkımız 12 metreküpe kadar kullanacağı suya bedel ödemeyecek. Düzce belediyesi yavaş yavaş kendi yaşayanının kendi işçisini kendi memurunun cebinden elini çekecek. Çekmeye başlayacak. İlk projemiz budur.” 
“Bizim marka şehir olmamızın temeli sizlerden geçiyor”
Seçilmesi halinde Düzce Belediyesi’nin basına ayrılmış bir fonu olacağı sözünü yineleyen Küçük, basın mensuplarının ekonomik anlamda güçlü görmek istediklerini söyledi. Basının yeterince özgür olmadığına dikkat çeken Küçük, ' Bizi eleştireceksiniz bizim eksikliklerimizi göreceksiniz. Zaten göreviniz o. Uyarma göreviniz var o uyarma görevinizi yapacaksınız ki bizi halkın nezdinde bize yapacağınız uyarılar eyleme dönsün. Biz sizleri yazdığı yazılara neden bunu böyle yazdığınız diyecek karakterde insanlar değiliz. Zaten içinizden geliyoruz. Sizden ayrımız gayrımız yok. Bize yazı olarak yazdığınız şeyi biz yerine getirdiğimizde, gereği yapıldı, diyecek karakterde arkadaşlarımızdır. Yapılanı görmezden gelecek karakterde değilsiniz. Ama Düzce’de maalesef bir bütünlük yok. Bir birliktelik yok. Herkes birbirinin kuyusunu kazıyor. Böyle bir ortamda biz marka şehir yaratamayız. Bizim marka şehir olmamızın temeli sizlerden geçiyor. Gülen yüzlü basından geçiyor. Önceliğimiz insanımız. Gelir gelmez insan odaklı, istihdam odaklı üretim odaklı belediyecilik örneğini biz bismillah dediğimiz de başlatacağız ve bu güzellikleri halkımızla sizlerle birlikte paylaşacağız. Bizim sorumluklarımız olacak. Biz bunun bilincindeyiz. Hepinizin kaderine yön verecek ekip çalışmasını yapacağımızı düşünüyorum” dedi.
“54 milyon faizi ödeyebiliyorsak bilin ki Düzce Belediyesi’nin hiç borcu yok”
Düzce Belediyesi’nin 54 trilyon faiz ödediğini kaydeden Küçük, 'Biz rahatız, korkmuyoruz' dedi.  İstihdama dayalı bir belediyecilik anlayışı ile hareket edeceklerini ifade eden Küçük, 'Sanayisi olan bir belediye de olacağız. Fabrikalar da kuracağız gerekirse. Yatırımcıya diyeceğiz teklif edeceğiz. Yok musun? Biz yapıyoruz diyeceğiz. Halkımızı da ortak edeceğiz. Bunun Türkiye’de yok mu örnekleri dünya kadar var. Biz neden Düzce de yapamıyoruz? Yapacağız arkadaşlar. Biz bizim insanımızın yüzünü güldüreceğiz. Mutlu ettikten sonra marka şehir olma yolunda adımlar atacağız' şeklinde konuştu. 
“Asar Suyu’nun güneyi hizmet alamadı!..'
Biz şehri ikiye bölen bir otoyol bağlantı yolu gördük. Eskiden şehrimizi E-5 bölerdi, Asar bölerdi. Bizi hep Asar Suyu’yla E-5 arasındaki kesimi Düzce Belediyesi’nin gücünün çoğunu yemiştir, eritmiştir. Yolun kuzeyi ve Asar Suyu’nun güneyi maalesef Düzce Belediyesinin hizmetlerinden yararlanamamıştır. Biz oradaki insanlarımızı hep unutmuşuzdur. Kendi kaderleriyle baş başa bırakmışızdır.  Hatta E-5’ten geçerken hayatlarını tehlikeye atmışızdır. Onları risk etmişizdir. Bunları çözeceğiz ciddi anlamda bir ekibimiz var. Ulaşımı en ekonomik şekilde en hızlı şekilde çözme zorunluluğumuzu var. Olimpiyat Kavşağının ihalesi yapılmış ama takip edeni yok. 1 yılı geçti üstelik. Bileni yok belki de. Düzce’nin kendi ayıbıdır. Ama bizim insanımızı öyle kabuğuna ittiler ki öyle küstürdüler ki artık bizim insanımız siyasilerden nefret eder hale geldi. Bizim derdimiz önce Düzce. Plakamız 81, 81 projeyi tamamlayıp önünüze geleceğiz.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri