KÜÇÜK, ÖZLÜ'YÜ HEDEF ALDI

Gündem 11 Mart 2019 13:06
Videoyu Aç KÜÇÜK, ÖZLÜ'YÜ HEDEF ALDI
A
a

Millet İttifakı Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük ilk mitingini Ağa Mahallesi’nde düzenledi. Burada konuşan Küçük, son belediye meclisi toplantısında alınan 10 milyon liralık krediden dem vurarak Ak Parti Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü’ye seslenerek ‘Madem bulabiliyorsun neden bu insanları kredi peşinde koşturuyorsun?’ diye sordu.

 
İYİ Parti -CHP Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, yaklaşan 31 Mart öncesinde çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Bu kapsamda ilk mitingini düzenleyen Küçük,Ağa Mahallesi halkıyla bir araya geldi. Küçük, hazırlanan platformdan, vatandaşlara seslenerek projeleri hakkında bilgi verdi. Küçük,  belediyenin yanlış yönetildiği iddiasında bulundu. Eleştiri oklarını AK Parti ve Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü’ye çeviren Küçük, son belediye meclisi toplantısında alınan kredi kararını eleştirdi. Küçük, ‘Har vurup harman savuruyorlar’ diyerek şunları söyledi; ‘Düzce’nin kaynaklarını har vurup harman savuruyorsunuz. Düzce Belediyesi’nin son meclis toplantısında, 10 bin lira kredi talebinde bulundular. Daha önce Sayın Belediye Başkanı’nın bir ifadesi var. 420 Milyon borcu olduğunu söyledi. Ama Düzce Belediyesi’nin gelirlerini hiç sizinle paylaştılar mı? Size hiç söylediler mi? ‘Belediye şu geliri, bu geliri var’ Girdiler yerlerimize, 18 uygulaması dediler. Ortak oldular, sonra da o yerleri bize satmaya başladılar. Bizim yerimizi bize satan, bizim yerimize ortak koşan, bizim insanımızla hiçbir eylemini paylaşmayan Düzce Belediyesiyle başarı elde etmek mümkün değil.”
 “Neden devamlı kredi peşinde koşturuyorsun bu insanları”
Geçtiğimiz günlerde Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Merkezi’ni ziyaret eden ve bu ziyarette kendisinden destek istenen Özlü’nün 12 saat içerisinde gerekli parayı bulmasından bahseden Küçük şunları dile getirdi; “Önceki gün ilan etmişsin. ‘Ben sadece bir yazıyla, 12 saatte istediğim parayı getirttim’ demişsin. İyi güzel de, neden devamlı kredi peşinde koşturuyorsun bu insanları? Getirtsene. Getir neyi bekliyorsun? Düzce Belediyesi’nin 420 milyon borcunu senin ekibin yaptı. Senin yöneticilerin yaptı. Getir kapat da görelim. Biz de çekilelim. Ağzımızı açmayalım. Şu çocukları neden borç içine soktunuz ki? Bizim çocuklarımızı borçlandırdılar bizi değil. Ama o borçların hepsini ödeyeceğiz bilesiniz. Yaklaşık 300 milyon geliri olan Düzce Belediyesi, o 420 milyon borcu rahat rahat öder.”
 “Onlara da bakacağız”
Düzce’nin sokak köpekleri sorununa da değinen Küçük ifadelerini şöyle sürdürdü: “Biz yaratılanı yaratandan ötürü seviyoruz değil mi? Dolayısıyla canlı olan her varlık bizim için bir değer. Biz canlı olan hiçbir varlığı, bir karıncayı bile ezmeye kıyamazken, köpeklerimizi de tövbe haşa öldürecek halimiz yok. Demek oluyor ki onlara da bakacağız. Onları da sahipleneceğiz. Ama onları aç bırakmayacağız. Saldırgan etmeyeceğiz.” 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri