KRİTERLERİNİ NET AÇIKLADI

Gündem 8 Ağustos 2017 11:17
Videoyu Aç KRİTERLERİNİ NET AÇIKLADI
A
a

Kongre sürecine giren AK Parti'nin aday kriterlerini çok net aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hizmet edecek motivasyonu, gücü, heyecanı kalmamış, bencillik batağında çırpınan "defolu" kişilerle zorlu mücadeleyi yürütemeyiz!" dedi ve ekledi: "Koltuklara getireceğimiz arkadaşların isimleri değil, o isimlerin acaba, halkla iletişimi nasıl? Aslolan bu."

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'de katıldığı AK Parti Genişletilmiş Rize İl Divanı Toplantısı'nda teşkilatlara önemli uyarılarda bulundu.

"Teşkilatlarımızda kapsamlı bir değişim yapmak durumundayız"
Kongre sürecine giren AK Parti'nin 2019 yılında gerçekleştirilecek seçimlere çok sıkı hazırlanması gerektiğini belirten Erdoğan, bir kez daha 'metal yorgunluğu'na dikkat çekti.Erdoğan, "Teşkilatlarımızın bir kısmında metal yorgunluğu emareleri gördüğümü çeşitli defalar dile getirdim. Büyük kongre sürecimizi de fırsat bilerek teşkilatlarımızda kapsamlı bir değişim yapmak durumundayız. Genel Başkan olarak bu konuda kararlıyım. Milletimizin bizden beklentilerini karşılayabilecek donanıma ve dinamizme sahip arkadaşlarımızla yolumuza devam edeceğiz." dedi.

"Yeterli olan gönülleri kazanmak"
Kongrelerin belde seçimleri ile başladığını anımsatan Erdoğan, şöyle devam etti: "Şimdi ilçe ve il seçimleri var. Koltuklara getireceğimiz arkadaşların isimleri değil o isimlerin halkla iletişimi nasıl? Aslolan bu. Devleti biz yönetiyoruz, hükümetimiz ben de cumhurbaşkanı olarak bir gayretin içindeyiz ancak istediğimiz kadar yollar yapalım, havalimanları yapalım, enerjide rekorlar kıralım, bütün bunlar eğitimde, sağlıkta bu yatırımları cumhuriyet tarihinde hiçbir iktidar yapmadı, peki yeterli mi? Bunların hepsi gerekli ama yeterli olan gönülleri kazanmak. Ben teşkilatımın, siz değerli elemanlarını gönül erleri olarak, akıncılar olarak görüyorum."

"Hiçbir gaflete, ihanete tahammül edemeyiz"
Türkiye'nin adeta yeni bir Kurtuluş Savaşı verdiği dönemde olduğunu aktaran Erdoğan, "Hiçbir gaflete, ihanete tahammül edemeyiz. İhanet edenleri görüyoruz. Tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet olanları gördük, değil mi? Nerede şimdi, Pensilvanya'da. Gerisinden gelenler nerede, kaçıp gidiyorlar. Bir kısmı cezaevlerinde bir kısmı yurt dışına kaçmış vaziyette. Bunlar FETÖ terör örgütü. Bir diğeri de PKK terör örgütü, bir diğeri de DEAŞ, bunlarla da mücadele veriyoruz. İşimiz öyle kolay değil. Biz, bu güzel milletimizi yanımıza alacağız. Biz gücümüzü önce Hak'tan sonra halktan alacağız." şeklinde konuştu.

"Bencillik batağında çırpınan "defolu" kişilerle zorlu mücadeleyi yürütemeyiz!"
Koltuklara oturacak isimlerde aranacak kriterleri net şekilde açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hizmet edecek motivasyonu, gücü, heyecanı kalmamış, bencillik batağında çırpınan "defolu" kişilerle zorlu mücadeleyi yürütemeyiz! Hiçbir kardeşimize de "Sen kenarda dur" diyemeyiz. Bu kapı şu anda görev mahallinde olanlara ait bir kapı değildir. Kapımız hep açık olacak, çünkü bu kapı gönül kapısıdır. Gönül kapısı gönü koymaya gelmez. Burada çok hassas olacağız. Teşkilatlarımızda başlatacağımız değişimi sıkı tutmak zorundayız. Şu bakanın, bu milletvekilinin, filanca yapının, falanca grubun adamı değil, davanın adamı olması şarttı. Bir kez daha altını çizerek ifade ediyorum; davası olmayan ve bulunduğu yerde milletimizin tamamını kucaklayamayan hiç kimse AK Parti'de yöneticilik yapamaz." ifadelerini kullandı.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri