KÖYLERE BİSİKLET YOLU!

Gündem 1 Aralık 2017 16:44
Videoyu Aç KÖYLERE BİSİKLET YOLU!
A
a

Türkiye'de en fazla bisikletin kullanıldığı şehirlerden olan ancak yollar noktasında kent merkezinde eksiklik yaşanan Düzce'de köylerin bisiklet yolu ağı ile çevrilmesi hedefleniyor. Aydınpınar Yolu üzerinde devam eden asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyen Düzce Valisi Zülkif Dağlı, belediye sınırları dışındaki ilk bisiklet yolunun Aydınpınar Köyü Yolu'na kazandırılmasının planlandığını açıkladı. Vali Dağlı, "Düzce merkezimizden Aydınpınar Köyü'müze ve diğer köylerimize bisikletle gidilmesini hedefliyoruz. Bu manada da ilimizde bir örnek olmasını düşünüyoruz." dedi.

Vali yerinde inceledi
Asfaltlama sezonunun yavaş yavaş sonuna gelindiği şu günlerde İl Özel İdaresi tarafından köylerde yürütülen çalışmalar hızlandı. Kış aylarına girilmesine bağlı olarak sezon kapanışına az bir süre kala Aydınpına Köyü Yolu'nda devam eden yol çalışmaları dün Düzce Valisi Zülkif Dağlı tarafından bizzat incelendi. İl Genel Meclisi üyeleri ile birlikte asfaltlanmaya hazır hale getirilen yolu inceleyen ve yetkililerden bilgiler alan Vali Dağlı, ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Ağır kış şartları gelmeden bitecek
"Yaptığı bu güzel çalışmalardan dolayı Özel İdaremize teşekkür ediyoruz." diyerek konuşmasına başlayan Vali Dağlı şöyle devam etti: "Bu yıl bildiğiniz gibi 110 km sıcak asfaltımızı tamamladık. Aydınpınar Yolu'nda çalışmalarımızı yapıyoruz. 3.5 kilometrelik bir kısım tamamlanmış durumda. Hedefimiz 10-11 kilometreye ulaşarak, Aydınpınar yolunun ve iç yollarının tamamını bitirmek. Ağır kış şartları gelmeden bitiririz diye düşünüyoruz."

Örnek yollardan biri haline gelecek
Yapılan genişletme çalışmalarına işaret ederek Aydınpınar Yolu'nun Düzce'nin örnek köy yollarından biri haline geleceğini belirten, Düzce Valisi Zülkif Dağlı, ayrıca her gün yüzlerce aracın geçtiği bu işlek yola bisiklet yolunun da kazandırılmasının planlandığını açıkladı.Vali Dağlı şunları kaydetti: "Eğer teknik olarak bir sıkıntı yaşanmazsa yolu ortadan bölüp, bölünmüş yol haline getirmeyi düşünüyoruz ve iki tarafına da bisiklet yolları yapılmak suretiyle Düzce merkezimizden Aydınpınar Köyü'müze ve diğer köylerimize Gölormanı Köyü olmak üzere köylerimizin tamamına bisikletle gidilmesini hedefliyoruz. Bu manada da ilimizde bir örnek olmasını düşünüyoruz. Belediye sınırları dışındaki ilk bisiklet yolu olması hasebiyle de bu açıdan önemli."

"Hedefimiz bisikleti yaygınlaştırmak"
"Hedefimiz bisikleti yaygınlaştırmak." diyen Dağlı, "Bu yol bizim için önemli bir yoldu. Günlük kaç bin kişinin gelip geçtiği, kullandığı bir yolumuzdu. Bu yol bu köylerimize yakışır diye düşünüyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Araçlarımızın vatandaşlarımızın tekerine taş gelmesin, inşallah hayırlı uğurlu olsun." dedi. Vali'nin açıklamaları sonrası özel idare ekiplerince yol asfaltla buluşturuldu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri