KÖY YOLLARINDA JANDARMA İŞİ SIKI TUTUYOR

Gündem 29 Mart 2022 11:55
Videoyu Aç KÖY YOLLARINDA JANDARMA İŞİ SIKI TUTUYOR
A
a

Bahar ayının gelmesi ile birlikte başlayan tarım sezonunda artan traktör ve tarım araçları kazalarında can ve mal kaybını önlemek için Düzce İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Düzce’nin bazı köy yollarında denetim yaptı. Yapılan denetimlerde çok sayıda traktör ve pat pat olarak tabir edilen tarım araçları kontrol edilirken, çok sayıda araca yüklü miktarda trafik cezası uygulandı.

Bahar ayının gelmesiyle başlayan tarım sezonunda, traktör ve pat pat diye tabir edilen tarım araçları ile birlikte tarlasında çalışmaya giden çiftçiler, köy yolları ve engebeli arazilerde tehlikeli koşullarda ilerliyor. Geçtiğimiz yıllarda meydana gelen traktör ve pat pat kazalarında, çok sayıda vatandaş can verirken, çok sayıda vatandaş ise yaralanmıştı.
Bu durumu göz önünde bulunduran Düzce İl Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri, Akçakoca’ya bağlı Tepeköy, Altınçay, Kaynaşlı ilçesine bağlı Sarıçökek, Cumayeri İlçesine bağlı Dokuzdeğirmen, Çilimli İlçesine bağlı Yenivakıf ile Aynalı Köy yollarında, traktör ve pat patlara yönelik özel trafik denetimi gerçekleştirildi.
 Yapılan denetimlerde 146 tarım aracı ve sürücüsü kontrol edilirken, eksik evrakı bulunan 22 araca ise 21 bin 683 TL idari para cezası uygulandı. Ayrıca, 4 araç trafikten men edilirken, icra nedeniyle araması bulunan bir traktör ise bağlandı.
Traktör ve pat patlara yönelik denetimlerin can ve mal kaybının önüne geçmek için bahar ve yaz ayları boyunca artarak devam edileceği bildirildi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri