KOSOVALI YATIRIMCILARLA GÖRÜŞTÜ

Gündem 19 Şubat 2020 17:52
Videoyu Aç KOSOVALI YATIRIMCILARLA GÖRÜŞTÜ
A
a

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin ve Meclis Üyesi Murat Taştepe, TOBB’da düzenlenen Türkiye-Kosova Serbest Ticaret Anlaşması Fırsatları konulu toplantıya katıldı.

Türkiye ve Kosova arasında imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması 14 Haziran 2019 tarihinde yürürlüğe girdi. Bu doğrultuda Kosova Ticaret Odası ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliğinde “Serbest Ticaret Anlaşması”nın getirdiği fırsatlar üzerine toplantı düzenlendi.
TOBB ev sahipliğinde Ankara'da gerçekleştirilen toplantıya Türkiye ve yurt dışı pazarlarda Düzce’nin ticaretinin gelişmesi, yatırımcıların uluslar arası pazarlarda daha çok yer alabilmesi için hem TOBB faaliyetlerinde hem de Düzce Valiliği ile koordineli etkinliklerde yatırımcılarla sürekli temasta olan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin ve Meclis Üyesi Murat Taştepe de katıldı.
Toplantı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Kosova Ticaret Odası Başkanı Berat Rukiqi'nin açılış konuşmaları ile başladı. Ticaret Bakanlığı temsilcisinin "Türkiye – Kosova Serbest Ticaret Anlaşması" üzerine detaylı bir sunum gerçekleştirdiği etkinlikte, fırsatlar ve kamusal desteklerle ilgili bilgiler aktarıldı.  Toplantı kapsamında ayrıca, Türk ve Kosova özel sektör temsilcileri bir araya gelerek ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri