KORKMAZ PARTİDEN İHRAÇ EDİLDİ

Gündem 10 Mayıs 2019 14:15
Videoyu Aç KORKMAZ PARTİDEN İHRAÇ EDİLDİ
A
a

AK Parti eski Milletvekili İbrahim Korkmaz’ın sivri dili bu kez partisiyle yollarının ayrılmasına neden oldu. Bir türlü yıldızının barışmadığı Düzce Belediye Başkanı ve eski Bakan Dr. Faruk Özlü ile AK Parti eski İl Başkanı Hikmet Keskin' i sosyal medya hesabı üzerinden sık sık hedef alan Korkmaz'ın eleştiri dozu yüksek paylaşımları nedeniyle kesin ihraç talebiyle AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildiği ortaya çıktı. Geçtiğimiz Ocak ayında hakkında karar verilen Korkmaz partisinden ihraç edildi.

AK Parti 24. Dönem Milletvekili İbrahim Korkmaz'ın dava arkadaşları için sarf ettiği sert sözler ve paylaşımlar başını yaktı. 65. Hükümet Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve şimdiki Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ile AK Parti eski İl Başkanı Hikmet Keskin’i sosyal medya hesapları üzerinden oldukça ağır ifadelerle eleştiren Korkmaz'ın geçtiğimiz yılın son aylarında Genel Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildiği gündeme gelmişti. Ancak konu hakkında parti tarafından resmi bir açıklama yapılmaması sürecin akıbetini belirsiz hale getirmişti. Son günlerde AK Partili bazı isimlerin yine sosyal mecralarda yaptığı bir paylaşım AK Parti'nin eski Vekil Korkmaz hakkında karar verdiğini gösterdi.                                    

Disipline sevki nedeniyle alınan savunmasında yaptığı paylaşımların arkasında duran Korkmaz'ın partiyle resmi bağlarının koparılması kararı alındı. 

Partisine ve Lideri Recep Tayyip Erdoğan'a gönülden bağlılığını her fırsatta dile getiren Korkmaz'ın kullandığı bazı ifadeler nedeniyle parti ilkelerine aykırı hareketten AK Parti tüzüğünün 117/7 maddesine göre partiden kesin olarak ihracına karar verildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri