KONU FINDIK OLUNCA SESSİZ KALIYORLAR!

Gündem 26 Şubat 2018 16:10
Videoyu Aç KONU FINDIK OLUNCA SESSİZ KALIYORLAR!
A
a

TMO’nun elindeki fındığı satışa çıkarmasına CHP’den sonra bir tepki de İYİ Parti’den geldi. İYİ Parti İl Başkan Ercan Katırcıoğlu, “TMO fındık satışını durdursun” çağrısı yaptı. Fındık fiyatlarının yükselmesi için çözümün meclise önerge vermek olduğunu ifade eden Katırcıoğlu AK Partili milletvekillerine yüklenerek, “Söz konusu fındık olunca sessiz kalıyorlar. Önerge yazmayı bil

TMO’nun üreticiden aldığı fındığı satışa çıkarma kararı sonrası muhalefet partilerinden tepkiler gelmeye devam ediyor. CHP’nin ardından dün İYİ Parti İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu da parti binasında yaptığı basın açıklaması ile AK Parti ve Düzceli milletvekillerine yüklendi.

Üretici kaosun içine düşmüş, iktidar ısrarla millilikten dem vuruyor”
AK Parti’nin 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri’nde ‘İstikrar mı, kaos mu?’ sloganıyla yürüttüğü seçim kampanyası ile Türk milletine istikrar sözü verdiğini kaydeden Katırcıoğlu, açıklamalarına şu sözlerle başladı: “Bu tarihte 13 TL olan fındık fiyatları aradan geçen 3 yıla rağmen 8,5 TL civarına düşmüştür. Milyonlarca fındık üreticisinin emeği bir yabancı menşeli firma tarafından sömürülmektedir. Üretici tam bir kaosun içine düşmüş AK Parti iktidarı ise ısrarla millilikten dem vurmaktadır.

Neden sonuç odaklı adımlar yok?”
Fındık sektörünü manipüle ve dizayn eden firma herkesçe malum olmasına rağmen bu kadar rahat hareket etmesinin sebebi nelerdir? Fındık rekoltesi ile oynayanlar kimlerdir? Neden bu konuların üzerine gidilmemektedir? ‘Kimsesizlerin kimi olduğunu’ iddia eden AK Parti milyonlarca üreticinin emeği için neden sonuç odaklı adım atmamaktadır?”Katırcıoğlu, TMO’nun satışa çıkaracağı fındığı fındığın tüccar ve sanayiciler aracılığı ile tekel firmanın eline geçeceğini iddia etti. TMO’nun fındık satış kararından vazgeçmesi gerektiğini belirten Katırcıoğlu, fındık fiyatlarının yükselmesinin tek yolunun bu olduğuna dikkat çekti.

Çözüm basit: Fındık için önerge hazırlamak!
AK Parti milletvekillerinin söz konusu fındık olduğunda sessiz kaldığını söyleyen Katırcıoğlu, fındık fiyatlarının yükselmesi için gerekli olan çözümü ise şu sözlerle aktardı: “AK Parti Düzce milletvekilleri konu fındık olunca sessiz kalmaktadır. Sayın bakanımız ise fındık için dilek tutup balon uçurmuştur. Gelinen noktada sessiz kalmak fındık için çözüm olmadığı gibi dilek tutmakta çözüm olamamıştır. Çözümü ise çok basittir. Fındık için önerge hazırlamak ve TBMM’ye sunmaktır. AK Parti Düzce milletvekilleri önerge hazırlamayı bilmiyorlarsa TBMM’ye sunmaları için biz hazırlayıp kendilerine verebiliriz.”

Önümüzdeki günlerde yapılacak konularda daha hassas davranmalılar”
Son olarak geçtiğimiz pazar günü Afrin’de terör örgütü unsurlarıyla mücadele eden kahraman Mehmetçik için düzenlenen kermese İYİ Parti’nin davet edilmediğini ifade eden Katırcıoğlu şöyle konuştu: “Düzce Belediyesi’nin himayesinde askeri harekâta destek ve yardım kermesi düzenlendiğini duyduk. Duyduk diyorum çünkü bu etkinliğin tamamına STK’lar, siyasi partiler, dernekler, cemiyetler çağırılmış olmasına rağmen İYİ Parti teşkilatı maalesef bu etkinliğe çağrılmamıştır. Bunu bir hata, bir eksiklik olarak görmüyoruz. Bu bizim birlik içerisinde olmamız gereken günlerde, ayrıştırmanın bir örneği olarak görüyoruz. Sayın valinin, sayın belediye başkanının bu konuda önümüzdeki günlerde yapılacak olan konularda hassas davranmalarını ve bu ülkenin insanlarının bir bütün olduklarını da buradan ifade etmek istiyorum.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri