KONGREYE GENEL BAŞKAN UYSAL DA KATILDI

Gündem 18 Temmuz 2022 19:16
Videoyu Aç KONGREYE GENEL BAŞKAN UYSAL DA KATILDI
A
a

Demokrat Parti (DP) Düzce İl Başkanlığı Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tek listeyle gidilen ve mevcut İl Başkanı Mithat Ceylan’ın yeniden güven tazelediği genel kurula katılan DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Bugün çıkmışlar ülkemizi eski Türkiye ve yeni Türkiye diye ikiye ayırıyorlar. Eski ve yeni Türkiye yok! Bizim için sadece Türkiye Cumhuriyeti var.” dedi.

Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen DP İl Başkanlığı Olağan Genel Kurul Toplantısı’na partinin Genel Başkanı Gültekin Uysal, Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, CHP İl Başkanı Semih Cemşit, İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, Saadet Partisi İl Başkanı Adnan Tahir Çengel, Gelecek Partisi İl Başkanı Vildan Tokaliç, Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk ve partililer katıldı.
Enginyurt: Türkiye'nin ve Düzce'nin derdi hiç farklı değil
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan kongrede kürsüye çıkan DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Düzce’de yaşanan sorunların, Türkiye’de de yaşandığını belirtti. Enginyurt, “Düzce’de arkadaşlarımızla sokakta gezdik. Bir caminin önünde çay ocağında taksicilerle esnaflarla sohbet ettik. Düzce‘yi dinledik, Düzceli’nin derdini dinledik. Gördük ki Türkiye‘nin ve Düzce‘nin derdi hiç farklı değil. İşte biz sayın genel başkanımızla bu yanlış gidişata ‘Dur’ diyebilmek için geziyoruz. Bugün (17 Temmuz) de Düzce’deyiz. Düzce‘de sizlerle birlikteyiz. Biz buraya bir kongre yapmaya gelmedik. Bir kongre olsun derdinde değiliz. Onu il binasında da 50 kişi ile oylar, geçerdik. Biz bir araya geldik ki, biz salonları dolduralım istedik.” dedi.
Uysal: Ülkemizi eski Türkiye ve yeni Türkiye diye 2'ye ayırdılar
Enginyurt’un ardından kürsüye çıkan DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ise, “Bir mübarek bayramı geride bıraktık. Sözlerim başında idrak ettiğimiz geçmiş Kurban Bayramı’nızı da tebrik etmek istiyorum. Büyük bir millet olmanın idrakini dini bayramlar vesilesiyle daha derinden anlamaya, muhasebe yapmaya imkân buluyoruz. AK Parti döneminde, Atatürk’ün kurduğu fabrikalar, Adnan Menderes’in kurduğu fabrikalar ve Özal’ın kurduğu fabrikalar satıldı. Bugün çıkmışlar ülkemizi eski Türkiye ve yeni Türkiye diye ikiye ayırıyorlar. Eski ve yeni Türkiye yok! Bizim için sadece Türkiye Cumhuriyeti var.” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından geçilen kongrede delegelerin desteğini alan mevcut Başkan Mithat Ceylan yeniden Demokrat Parti İl Başkanlığı’na seçildi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri