KOMŞUYA DENİZ GELİYOR!

Gündem 31 Mayıs 2018 14:24
Videoyu Aç  KOMŞUYA DENİZ GELİYOR!
A
a

Bolu Belediyesi ve Orman Genel Müdürlüğü arasında kenti geleceğe taşıyacak bir protokole imza atıldı. Protokolle atıl durumdaki kamu arazileri vatandaşa hizmet edecek yatırımlara dönüşüyor. Bunlardan biri olan Büyüksu Projesi hayata geçtiğinde Bolu, plaja kavuşacak. Deniz kumuyla kaplanacak alanda 100 metre genişliğindeki gölette yüzülebilecek, su sporları yapabilecek.

Bolu Belediyesi'nin atıl durumdaki kamu arazilerinin değerlendirilmesi ve yatırıma dönüştürülerek Bolu halkının hizmetine sunulması noktasında girişimleri karşılık buldu. Bolu Belediye Başkanlığı ve Bolu Orman Bölge Müdürlüğü arasında, il sınırları içindeki Orman Genel Müdürlüğü mülkiyetinde olan kamu arazilerinin Bolu Belediyesi’ne devrini gerçekleştiren protokol imzalandı. Söz konusu protokolle Büyüksu Su Sporları ve Rekreasyon Alanı Projesi arazisinin Bolu Belediyesi’ne devri tamamlanırken kentte deniz özlemini sona erdirecek vizyon projesinin önü de açılmış oldu. Protokolle, Bolu’da yeni hastane, spor tesisleri ve Orman Bölge Müdürlüğü Binası inşaatları da başlayacak.

Ankara'da imza töreni
Bolu Belediye Başkanlığı ile Bolu Orman Bölge Müdürlüğü arasında Arsa Karşılığı İnşaat Protokolü imza töreni başkentte Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’nde düzenlendi. İmza törenine Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Orman Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Şahin, Bolu Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin ve yetkililer katıldı. İmzalanan protokolün Bolu ve Türkiye için hayırlı olmasını dileyen Belediye Başkanı Yılmaz şöyle konuştu:

Kazan kazan projesi”
"Orman Genel Müdürlüğümüzle birlikte, bir dünya kenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Tabiatın Kalbi Bolu'muzu geleceğe taşıyacak imzaları attık. Bolu’da atıl durumdaki kamu arsalarını milletin hizmetine sunacak yatırımlara dönüştüreceğiz. Devri gerçekleşen araziler bundan böyle yeni kamu binaları olarak değerlendirilecek, kamu hizmetlerinin yürütülmesinde kullanılacak ve Bolu halkının hizmetine sunulacak. Bu bir kazan-kazan projesi. Arazi devriyle Bolu'muz yeni bir hastaneye ve spor tesislerine kavuşacak; Orman Bölge Müdürlüğümüzün binasını da yaparak herkesin kazanacağı bir protokolü hayata geçirmiş olacağız."

Tabiatın Kalbi’nde deniz özlemi son bulacak”
"Biz bir dünya kenti planlıyoruz." diyen Başkan Yılmaz, şöyle devam etti: "Bu kent düzenli, kamu hizmetlerine erişim noktasında son derece verimli şekilde kurgulanmış, doğayla iç içe yaşanabilir bir turizm, spor, sağlık ve üniversite kenti olacak. ‘Tabiatın Kalbi Bolu’da halkımızın büyük özlemle beklediği Büyüksu Projemizi de inşallah daha hızlı ve emin adımlarla gerçekleştireceğiz. Proje bitiminde Büyüksu Göleti’nde kano yarışları ve tüm su sporları yapılabilecek; Bolu plaja kavuşacak. Bizler gelip geçici idarecileriz. Önemli olan ülkemiz, ilimiz, milletimiz. Bolu ve ülke ekonomisi için büyük önem taşıyan bu adımın Bakanlığımız ve Belediyemiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

Büyüksu Projesi
Bolu su sporlarının merkezi olacak. Büyüksu Deresi’nin turizme ve sportif etkinliklere kazandırılması için rehabilite çalışmalarının sonuna gelindi. Deniz kumuyla kaplanacak alanda Bolu halkı ve ziyaretçilerimiz 100 metre genişliğindeki gölette yüzebilecek, su sporları yapabilecek ve plajında keyifle dinlenebilecek. Proje dahilinde 3 tane tenis kortu, 2 tane futbol sahası, 3 tane basketbol sahası, kano parkuru ve kano tesisi ve amfi tiyatro inşa edilecek.

Protokol ne içeriyor?
Protokolle Bolu Belediyesi, Orman Genel Müdürlüğü mülkiyetinde bulunan 13.907,00 metrekare kapalı alanda Bolu Orman Bölge Müdürlüğü İdare Binası’nın inşaatını gerçekleştirecek. Karşılığında, mülkiyeti Orman Genel Müdürlüğü adına kayıtlı Bolu il sınırlarında yer alan toplam 227.295,00 metrekarelik arsa ve üzerinde bulunan taşınmazlar Bolu Belediyesi’ne devredilecek.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri