Komşular Düzce’yi istiyor

Ekonomi 1 Eylül 2016 12:00
Videoyu Aç Komşular Düzce’yi istiyor
A
a

Düzce’ye verilen teşvikten yararlanmak isteye komşu illerin sanayicileri yatırım yapmayı düşünüyor. DÜSİAD’da toplanan 4 ilin işadamları teşvik imkanları hakkında görüş alışverişinde bulunarak, yatırımları Düzce’ye kaydırabileceklerini konuştu.

 

Teşvikten yararlanan ve 4. bölgedeki tek il olan Düzce’ye yatırım için komşu illerin sanayicileri biraraya geldi. Bolu, İstanbul, Sakarya ve Kocaeli  sanayici örgütlerine bağlı işadamları teşviğin imkanları hakkında görüşmek amacıyla DÜSİAD’da toplandı. DÜSİAD Başkanı Eyüp Çakır, teşvikle birlikte Düzce’nin Doğu Marmara’nın parlayan yıldızı olduğunu söylerken, büyük şehirlere yakınlığı ile yatırıma da en uygun yer olduğunu dile getirdi. Çakır, “Küllerinden yeniden doğan bir şehir olduğunu söyledik, 5084 sayılı teşvikle beraber Düzce’nin artık bölge de parlayan bir yıldız ve takip edilmesi yatırım düşüncesinde olanlarla ilgili de 5084’ün avantajlarının bir 4 yıl daha uzatılması ve yeni yatırıma bağlı teşvikte Marmara Akdeniz ve Ege bölgesinde 3 ilden birisi. Lojistik konumu ve büyük şehirlere yakınlığı ile de yatırıma en yakın olan ildir. Düzce olarak bu dönem içerisinde yeni sanayi alanlarıyla ilgili çalışmalarımız devam etmektedir. Turizmle ilgili büyük hedeflerimiz var. Küçük olmanın ve teşvikte bu kadar desteklenen bir il olmanın avantajıyla başta ilimizi sonra da derneğimizi çok daha güçlü bir hale getireceği kanaatindeyiz” dedi. 
Toplantıya katılan işadamları bu tür görüşmelerin daha sık yapılması taraftarı olduklarını belirtirken, KASİAD Makina Metal Komitesi Başkanı Ertan Katık, Düzce’nin Marmara Bölgesine yakınlığı nedeniyle Kocaeli’nden firma kaydırabileceklerini, bu konuda destek istediklerini ifade etti.
 
KJ: KOMŞULARDAN YATIRIM GELEBİLİR
DÜZCE’Yİ İSTİYORLAR
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri