KOLTUĞUN 1 NUMARALI ADAYI!

Gündem 29 Kasım 2018 13:54
Videoyu Aç KOLTUĞUN 1 NUMARALI ADAYI!
A
a

Görevden alma ile boşalan Düzce İl Sağlık Müdürlüğü koltuğu için Dr. Numan Çabuk'un adı geçiyor. 24 Haziran Seçimleri'nde AK Parti 3. sıra Milletvekili Adayı olan Çabuk'un sağlıktaki tecrübelerinin yanı sıra siyasilerle olan yakın bağlı ile bu görevi layıkıyla yapacağı dillendiriliyor.

Düzce bakanlığın yakın markajında
Düzce'de sağlıkta baş döndüren gelişmeler yaşanıyor. İstifalar, tartışmalar ve şikayetlerle tavan yapan sorunların Ankara'ya kadar taşınması üzerine devreye giren Sağlık Bakanlığı, Düzce'de hastaneler başta olmak üzere hizmette sıkıntılı bir sürecin hakim olduğunu tespit etti. Bu doğrultuda bakanlığın talimatı doğrultusunda ilk olarak hastane yönetimi istifa etti, çok geçmeden Düzce İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. İbrahim Özcan da görevden alındı.Giderek artan sorunları yönetmede ve çözmede yetersiz kalmakla eleştirilen Özcan'ın görevden el çektirilmesinin ardından Düzce İl Sağlık Müdürlüğü koltuğuna kimin oturacağı merak konusu oldu.

Çabuk'a kesin gözüyle bakılıyor
Sağlık kulislerinde konuşulanlara göre 24 Haziran Seçimleri'nde AK Parti'nin 3. sıra Milletvekili Adayı gösterdiği Dr. Numan Çabuk'un Düzce'nin yeni sağlık müdürü olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Koltuğun 1 numaralı adayı olarak öne çıkan Çabuk'un seçimler sonrası bakanlık nezdinde görevlendirileceği konuşuluyordu.

Ankara'da girişimler başladı
Siyasilerle olan yakın ilişkileri ve adaylıkları, sağlıktaki tecrübeleri, sivil toplum örgütlerindeki deneyimleri ile çalışmaları geniş yelpazeye yayılan Çabuk'u bazı AK Parti'li siyasilerin istediği ve bunun için Ankara nezdinde girişimlere başladığı öğrenildi.

Sorunları çözeceği öngörülüyor
Yıllardır görev yaptığı Düzce'de sağlıktaki eksik ve ihtiyaçları iyi bilen, sorunları çözme noktasında Ankara bağlantıları kuvvetli olan ve sağlık çevresince de saygı duyulan bir isim olan Çabuk'un göreve gelmesi halinde, özellikle şikayetlerle adından söz ettiren Atatürk Devlet Hastanesi'nde hizmet kalitesini arttıracağı yorumları yapılıyor.

1000
icon
Vatandaş 29 Kasım 2018 18:23

İstemeyrüz tarafsız olmalı,

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri