KOLTUĞA OTURDU, ALACAĞIN PEŞİNE DÜŞTÜ

Gündem 24 Nisan 2019 14:22
Videoyu Aç KOLTUĞA OTURDU, ALACAĞIN PEŞİNE DÜŞTÜ
A
a

Devraldığı belediyenin borcunu geçtiğimiz hafta astırdığı afişle kalem kalem halka duyuran Akçakoca'nın MHP'li Belediye Başkanı Okan Yanmaz, şimdi de 10 milyon liraya yakın alacağı vatandaştan tahsil etmek 'Borcunuzu ödeyin' mesajı göndermeye başladı.

Akçakoca Belediyesi, 10 milyon liraya yakın alacağını vatandaştan tahsil etmek için düğmeye bastı.

31 Mart Yerel Seçimleri sonucunda başkanlık koltuğuna oturan MHP'li Okan Yanmaz'ın talimatıyla borçlu vatandaşlar tek tek tespit edildi.

Bu doğrultuda belediyeye borcu olan vatandaşların cep telefonlarına mesaj gönderen belediye idaresi, borcun 15 gün içinde ödenmemesi durumunda yasal işlemin başlatılacağını ve gecikme zammının işleme konacağı yönünde uyarıda bulundu.

Akçakoca Belediyesi'nin vatandaşlardan ÇTV, su kullanım bedeli, emlak harcı, kira ödemesi ve benzeri kalemlerde toplamda 7 milyon 180 bin lira civarında bir alacağı bulunurken, bu bedelin 2 milyon lira gibi bir rakamını da gecikme faizleri oluşturuyor.

Belediyenin vatandaştan alacağı olan 10 milyon liraya yakın bedel için borçlu tüm vatandaşlara mesaj çektiği ve bu borcun ne kadarlık bölümünün tahsil edildiğinin ise ancak 15 günlük sürenin sonunda öğrenilebileceği belirtildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri