KODLAMA PROJESİ HIZLA GELİŞİYOR

Gündem 21 Şubat 2019 17:55
Videoyu Aç KODLAMA PROJESİ HIZLA GELİŞİYOR
A
a

“Düzce Kodluyor Projesi’ni” daha ileriye taşımak ve kapsamını genişletmek amacıyla Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın imzası ile Türkiye genelinde faaliyet gösteren firmalara yazılan mektuplardan sonuç alındı. Bir beyaz eşya firmasının desteği ile ilimiz Merkez Hürriyet Ortaokuluna 20 Adet Bilgisayar, 1 Adet 3D Printer, 1 Adet Arduino Kodlama Seti, 1 Adet Mbot Kodlama Seti desteği yapıldı. Destekten duydukları memnuniyeti ifade eden Vali Dağlı, destekler sayesinde 12 okulumuzda kodlama sınıfı oluşturulduğunu söyledi.

Düzce Valisi Dr.Zülkif Dağlı’nın ‘Düzce Kodluyor Projesi’ için Türkiye genelindeki firmalara yazdığı ve destek talebinde bulunduğu mektuplar meyvelerini verdi. Dağlı’nın girişimi sayesinde gelen desteklerle 12 okula kodlama sınıfı açılırken, bir beyaz eşya firmasının hibe ettiği bilgisayar ve ekipmanların da Hürriyet Ortaokulu’na verileceği öğrenildi. Vali Dağlı, destek mektubunu okuduktan sonra Düzce’de bu projenin gelişmesi için destek veren firma yetkililerine teşekkür etti. Kodlama eğitiminin hem ülkemiz hem de Düzce için çok yeni olduğunu vurgulayan Dağlı, ‘Bu güne kadar “Düzce Kodluyor Projesi”ni güzel bir aşamaya getirdik arkadaşlar. Ancak bir noktadan sonra çocuklarımızın daha fazla malzemeye ihtiyaçları olmaya başladı. Bizde çevremizde ki kuruluşları malzeme talebinde bulunmaya karar verdik. Mutlaka sesimizi duyan birileri olur dedik. Bu manada beyaz eşya firmasına çok teşekkür ediyoruz. Söz konusu firma zaten ülkemizin en eski kuruşlarından birisidir. Mutlaka farklı yerlerde ve sektörlerde yapmış oldukları destekleri vardır. Ama ilimize de böylesine bir desteğin olması hepimizi ziyadesiyle memnun etti. Hibe edilen bilgisayar ve ekipmanlar Hürriyet Ortaokulumuzun laboratuvarına kurulacak. Çocuklarımızın velilerimizin çok duyarlı olduğu bir bölgede bulunuyor. Bu manada burada böyle güzel bir laboratuvarın oluşturulmasını uygun bulduk. İlimize böyle güzel bir ekiple ve destekle geldiğiniz için teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki dönemde de sizleri mutlaka Düzce’de görmek isteriz. Düzce doğasıyla, deniziyle bilinmeyen bir cennet sizleri de Düzce’yi keşfetmek, gezmek için bekliyoruz.” ifadelerinde bulundu.
“Düzce Kodluyor Projesine” yapılan destekler ile 12 okulumuzda kodlama sınıfları oluşturulduğu ve bu güne kadar ilimize çeşitli firma ve kurumlardan destek sağlanarak, kodlama sınıflarına 137 bilgisayar ile 30 monitörün dağıtımının yapıldığı öğrenildi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri